Тришарові маски з аптеки — найефективніші. Такий висновок зробили студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, тестуючи засоби захисту. Робили це за допомогою спеціального пристрою, який у 2019 році створив Євген Загорулько для контролю рівня запиленості довкілля.

Керівник роботи, директор ННЦ фізико-хімічних досліджень ЧНУ Ярослав Король зазначив, що ця робота є навчально-експериментальною і її основне завдання — розвиток творчих, дослідницьких навичок студентів-фізиків університету. Створений пристрій може успішно використовуватися для порівняльних оцінок. Стандартизоване тестування масок, згідно з рекомендаціями ВООЗ, проводять за методиками ASTM F2100,  EN 14683 чи еквівалентним.

Цьогоріч прилад вирішили протестувати, щоб визначити ефективність захисних масок. Більше про навчально-експериментальне дослідження та його результати — у сюжеті  «Суспільне: Черкаси»: