Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького продовжує налагоджувати партнерські стосунки з роботодавцями та замовниками освітніх і наукових послуг.

Вагомим етапом цієї роботи стало укладення угод із Черкаською державною сільськогосподарською дослідною станцією Національного наукового центру «Інститут землеробства України» Національної академії аграрних наук, Черкаською філією державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», групою компаній «Надія». У процедурі підписання угод взяли участь керівники цих установ — кандидат сільськогосподарських наук Михайло Блащук, кандидат сільськогосподарських наук Юрій Кривда, засновник групи компаній «Надія» Андранік Казарян, а також директор навчально-наукового інституту природничих наук ЧНУ Максим Гаврилюк.

Засвідчив процедуру начальник управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Колодка.

Сторони зобов’язалися спільно діяти в сфері освіти і наукової діяльності.

Зокрема, проводитимуться наукові дослідження в аграрній галузі, обмін науковою інформацією. Планується видання спільних наукових праць: монографій, підручників, навчальних посібників, публікацій, а також взаємне інформування про наукові досягнення.

Крім того, партнери працюватимуть над реалізацією принципу дуальної освіти, яка запроваджується у сфері вищої освіти України. Аграрії забезпечуватимуть студентів навчально-наукового інституту природничих наук базою практики. У свою чергу університет коригуватиме навчальні програми відповідно до потреб роботодавців.

— Ми повинні готувати кваліфікованих спеціалістів, які мають попит на ринку праці. Черкащина — аграрна область, саме тому ми налагоджуємо взаємодію з керівниками аграрних підприємств, — зазначив ректор університету Олександр Черевко. Він підкреслює, що Черкаський національний університет — класичний заклад вищої освіти з широким спектром спеціальностей. Це дає можливість готувати фахівців в аграрній галузі, які розумітимуться на економіці, інформаційних технологіях, володітимуть іноземною мовою та багатьма іншими навичками, потрібними сучасному аграрному бізнесу.

— Ми будемо орієнтуватися на нові напрями агровиробництва, на інноваційні підходи, — підкреслив Олександр Володимирович.

Представники агропромислового комплексу запевнили, що співпраця буде взаємовигідною, адже вони зацікавлені в підвищенні якості підготовки майбутніх фахівців. Крім того, це нові можливості для дослідницької роботи.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького