Переможців «Студентської весни — 2020» у номінації «Вокальне мистецтво» визначили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Цього року голосування, як і, власне, виступи конкурсантів проходили в незвичному для мистецького фестивалю форматі — онлайн-режимі.

Студенти мали обрати пісню, яка представить їхні вокальні дані, записати виступ на відео, змонтувати тощо. Попри непростий шлях підготовки та бентежний період голосування, троє щасливців можуть пишатися собою. Студентка ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва Мар'я Бровченка зайняла перше місце, а студентки ННІ української філології та соціальних комунікацій Орина Шевцова й Алла Пономаренко посіли друге і третє місце відповідно.

Галина Гаврилюк, проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності, голова журі, говорить: 

— 5 років тому ми з Тетяною Зорочкіною (тоді начальник відділу виховної роботи) вирішили відродити давню університетську традицію — шукати таланти серед студентів.  Тоді ми й гадки не мали, що будемо колись проводити цей конкурс онлайн, домашні шпалери будуть нашим конкурсантам і завісою, і рекламним банером, а мікрофон смартфона замінить університетський мікрофон.  

Ми недовго сумували в карантині. Першою, хто сказав «а давайте спробуємо…», була наша звукооператор Анна Прокопчук, яка, до слова, одна з організаторок конкурсу з перших його днів. Виховний відділ з Іриною Луценко підхопив ідею. І ось маємо результат.

31456 переглядів відео на нашому Telegram-каналі, 2527 голосів віддали  члени університетської спільноти за наших учасниць — цифри, які тішать.

Варто відзначити сміливість дівчат-учасниць. Адже на конкурс надійшло більше 40 заявок, із них 20 у номінації «Вокальне мистецтво». Але надіслали свої відео на конкурс лише 11 учасниць. Ми визначили переможців серед 10, вокальний колектив «Серця трьох» оргкомітет спільно з журі виокремив як самостійну номінацію. Оцінювати конкурсантів в інших номінаціях будемо відразу на гала-концерті, тільки-но закінчиться карантин.
Захоплююсь талантами наших конкурсанток, дякую організаторам за  мобільність і креативність, студентам — за голосування, журі — за об’єктивність!

Студентку, вокалістку університетських гуртів «Серця трьох» та «Мелодія» Мар‘ю Бровченко взяти участь у цьогорічній «Студентській весні» спонукала можливість проявити свої таланти востаннє як студентки ЧНУ. Дівчина співає з трьох років, закінчила музичну школу (клас фортепіано), але найбільший поштовх дала участь у музичних гуртах Черкаського національного.

У виборі пісні Мар’ї Бровченко допоміг її досвід участі в журі та розуміння, яку пісню краще обрати для конкурсу.

— Більшість знає мене як позитивну та веселу людину, але насправді я ховаю в собі ліричну дівчину, яка проривається на волю через творчість, — ділиться студентка і додає декілька слів щодо феєричної підтримки, яка проявлялася не лише морально, а й реальним голосуванням в телеграм-каналі: — Як тільки розпочався конкурс, уся родина відразу проголосувала. Багато родичів спеціально реєструвалися в телеграмі, щоб залишити голос. Рідний інститут теж підтримував, особливо моя студентська рада, яка залучала вже інших до голосування. Окрім цього, безліч друзів та знайомих проявили активність. Мене підтримували люди з усієї України, і я про це можу впевнено сказати.

Отримавши таку допомогу, вокалістка тепер часто чує поради щодо участі в масштабніших проєктах:

— Перемога дала мені натхнення на подальшу працю навіть під час карантину, адже ніхто точно не знає, коли ми зможемо вийти на сцену. Тому буду творити й надалі і досягати нових вершин! — упевнена Мар’я Бровченко.

На момент закінчення голосування, 24 квітня о 23:00, між переможницею та вокалісткою, що отримала друге місце Ориною Шевцовою, була різниця в 7 голосів. За словами Орини, вона ще ніколи не відчувала стільки підтримки від друзів, які доклали максимум зусиль, аби вона набрала стільки «реакцій».

До речі, завдяки спонуканню близьких людей талановита студентка вирішила взяти участь у конкурсі:

—   Я й раніше брала участь у різних обласних конкурсах, займала призові місця. Цьогоріч перемогла в черкаському фестивалі-конкурсі «Цвіт Нації», пройшла у другий тур конкурсу «Битва талантів». Плекаю надію, що отримаю і в цьому конкурсі перше місце. Якщо відверто, я звикла бути в перших рядах. У мене з'явилося більше мотивації завдяки «Студентській весні», тому працюватиму над собою вдвічі більше, — поділилася враженнями Орина Шевцова.

Як відомо, крім глядацьких голосів у телеграм-каналі ЧНУ, на список переможців впливали також рішення неупереджених і досвідчених членів групи експертів. Що ж думає склад журі мистецького фестивалю «Студентська весна – 2020» про онлайн-формат, відеовиступи студентів та роль мистецького фестивалю в університетському житті, пропонуємо прочитати далі.

Лідія Зайнчківська, народна артистка України, заступник начальника відділу виховної роботи з мистецького напряму, заступник голови журі:

— Вітаю всіх учасників і дякую їм за свято та задоволення, яке ми отримали. Бажаю їм і надалі невичерпного оптимізму, натхнення та спроможності якнайяскравіше заявити про свій талант і гідно нести славу Черкаського національного. А фестивалю «Студентська весна» хочу побажати запалювати нові яскраві особистості та надихати молодь на нові творчі досягнення.

Мар’яна Кусяка, голова студентської ради університету, секретар журі, брала участь у цьому конкурсі щороку. Дівчина зізнається, що оцінювати було складно:

— Я знаю більшість учасників особисто як голова студради, але намагалася якнайоб'єктивніше оцінювати конкурсантів. «Студентська весна» — це перший крок до успіху для талановитої молоді. Цьогорічний конкурс проходить у новому форматі, але все ж це не злякало учасників.

Олеся Рожкова, викладач сольного співу Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського, була приємно вражена талановитими конкурсантками:

— У кожної учасниці є індивідуальність тембрального звучання та особиста манера виконання, цікава подача, а головне — бажання продемонструвати природний дар. Усі недоліки можливо виправити шляхом наполегливої роботи над розвитком голосових якостей, але чуттєвість, ставлення до звуку та емоційне наповнення йде від серця. Бажаю вам і надалі не зупинятися, працювати над собою, дарувати слухачам свій внутрішній світ і досягати перемог у цій важкій і неймовірно прекрасній справі.

Тетяна Зорочкіна, заступник директора ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва з виховної роботи тішиться, що декілька років поспіль перемагає саме українська пісня, та наголошує на важливій функції фестивалю:

— Фестиваль-конкурс «Студентська весна» — це поле креативу та позитивної енергетики. Захід збагачує студентське життя новими враженнями, виконавською майстерністю, творчими здобутками. Фестиваль пропагує доброту, мир, єдність, кращі почуття, які є в людині.

Ольга Атамась, заступник директора ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я з виховної роботи, відзначає неординарність нового формату конкурсу:

 — Новий формат — це цікаво, сучасно, велика кількість слухачів і глядачів можуть отримати можливість послухати талановитих учасників та проголосувати за своїх фаворитів. Кожен конкурс, участь у якомусь проєкті — це досвід! Бажаю всім учасникам хороших пісень, розвитку таланту, успіхів і нових яскравих, омріяних перемог!

Анна Прокопчук, звукорежисерка університету радіє, що готовність до технічних викликів показала студентську жагу до творчості:

— «Студентська весна» — фестиваль-конкурс, який об’єднує молодих, творчих та активних. Бажання творити, розвиватися та радувати університетську громаду своїми здобутками світиться в очах учасників. Різні твори, взяті до виконання, підкреслюють унікальність кожного з конкурсантів. Готовність до будь-яких викликів, пов’язаних із технічними аспектами конкурсного відбору, показала, що жага до творчості робить можливим усе! Конкурсантам — віри у свої сили, плідної праці на шляху до нових вершин, творчих злетів, креативних ідей та бажання творити разом із Черкаським національним!

Віталій Панченко, лауреат всеукраїнських конкурсів, соліст Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, соліст Черкаської обласної філармонії відзначає те, наскільки нелегко може бути виконавцям під час відеовиступів:

— Незважаючи на ситуацію та нові умови, в яких опинилася учасники, вони впоралися на всі 100%. Це був справжній виклик для них! Адже заспівати на камеру не менш важко, ніж перед живою аудиторією — часто навіть складніше. Дякую конкурсантам за креатив та сміливість, за артистизм та емоції, подаровані слухачам. Бажаю творчого натхнення, наполегливості, творчих успіхів та якнайшвидше заспівати на сцені перед повним залом глядачів!

 Руслан Пархоменко, заступник голови профкому у справах студентів, тішиться, що завдяки конкурсу нові обличчя мають змогу себе проявити:

— «Студентська весна» — це історія не лише про пошук талантів, а й про підтримку творчих студентів. Наш університет дає можливість показати себе всім охочим. Конкурсантам дякую за сміливість. Кожен із вас талановитий та, безперечно, гідний уваги. Раджу не забувати про технічні аспекти запису ваших конкурсних відео у дистанційному форматі. Бажаю продуктивного саморозвитку своїх здібностей!

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко зазначає: 

— Для мене як ректора важливий не тільки освітній процес та його забезпечення викладачами, адміністративним, господарським персоналом. Важливим є підтримання загального морально-психологічного клімату і в цьому контексті — виховний аспект нашої роботи. Вітаю проведення конкурсу в онлайн-форматі. Неочікувано це ситуативно об’єднало нашу університетську спільноту. Звісно, хочеться, щоб таких об’єднавчих моментів було побільше. Ми на відстані, але тримаємося за руки, щоб пережити пандемію.

Дякую студентській раді, відділу виховної роботи, а найбільше — учасникам вокального конкурсу за ініціативу та сміливість. Чекаю нових креативних ідей і успішних проєктів. І завжди готовий підтримати!

Нагадуємо, що переглянути деталі голосування та відеовиступи учасниць можна на телеграм-каналі ЧНУ. Долучайтеся!

Результати голосування: 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького