У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся П’ятий міжкафедральний круглий стіл на тему: «Крим і Донбас в координатах української історії: актуалізація історичної пам’яті в умовах російської агресії».

Модерував захід, який проходив у форматі онлайн, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор, голова Осередку НТШ у Черкасах Віталій Масненко, який також презентував учасникам порівняльний аналіз історичної свідомості населення українського Донбасу і Криму.

На початку дискусії з вітальним словом до присутніх звернулася директорка ННІ міжнародних відносин, історії і філософії, професорка Наталка Земзюліна.

Під час круглого столу науковці обговорили низку актуальних у контексті теми заходу питань. Так, про можливі шляхи відновлення інформаційної суб’єктності населення тимчасово окупованого Криму свої думки висловив професор кафедри історії України, доктор історичних наук Владислав Боєчко.

Висвітлення кримської тематики в ЗМІ Черкащини проаналізувала аспірантка кафедри історії України Ольга Мальована, науковий керівник дослідниці — Юрій Присяжнюк, професор кафедри історії України, доктор історичних наук, заступник крайового отамана Черкаського Крайового товариства, радник гетьмана Українського козацтва.

Відповідь на питання, хто ж є корінними народами Криму шукав кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України Андрій Касян.

Інтерес і жваву дискусію викликала тема: «Кримське ханство в міжнародних відносинах другої половини XVIII ст.», яку досліджували Олександр Овчаренко,  кандидат історичних наук., доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, та Олена Сухушина, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри АСГІН.

Актуальною крізь призму сучасних реалій була й аналітика, з якою виступила кандидатка історичних наук, старша викладачка кафедри АСГІН Оксана Меміш, про висвітлення історії кримськотатарського народу в науковій спадщині Агатангела Кримського.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії