bgb
 
 
 
 
 

У Навчально-науковому центрі ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели низку занять в межах проєкту «Артифікація 2.0», який зорієнтований на покращення психоемоційного стану учасників.

Арттерапевтичні зустрічі стали не лише місцем, де кожен може висловити свої переживання, а й простором однодумців та середовищем душевного збагачення.

— Ми часто звертаємося по допомогу, коли відчуваємо, що вже край. Але спочатку потрібно турбуватися про себе, а потім про тих, хто поруч, – наголосила Юлія Сіденко, директорка Центру.

Викладачі психологічного факультету активно долучаються до проведення занять у межах проєкту.

Зустріч на тему «Мандалотерапія. Збалансування сфер життя» провела доцентка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Ірини Сірик. Мандалотерапія є чудовим інструментом для розкриття творчого потенціалу. Мандала уособлює собою гармонію та є символом початку життя. Робота була зорієнтована на врівноваження різноманітних сфер життя та на аналіз кількості енергії, яку ми в них вкладаємо. Для цього учасникам пропонувалося використати техніку «Колесо балансу», проасоціювати кожен сектор кола з певним кольором, після чого за допомогою кольорових ниток створити мандалу, яка несе в собі ідеальний розподіл важливості кожної сфери життя.

Для глибшого розуміння поняття «балансу» Ірина В’ячеславівна поставила важливе метафоричне запитання: «Уявіть, що ви їдете на кареті, колеса якої є вашим колесом балансу. Чи далеко ви заїдете?».

Арттерапевтичне заняття на тему «Неіснуюча тварина за мотивами картин тотемних звірів Марії Примаченко» провела декан психологічного факультету Олена Куліш. Психологиня запропонувала відтворити образ власної неіснуючої тварини через образи картин Марії Примаченко, таким чином поєднавши класичну психологічну техніку з образами творчості відомої художниці. Цей метод є чудовим способом для роботи з тривожністю та напруженням. Експресія була вагомою частиною роботи, а рука створила можливість відкрити канал для вербалізації внутрішнього стану. зворотний зв'язок — завершальна частина всього процесу, оскільки Олена Володимирівна допомогла здійснити інтерпретацію отриманої творчості. Родзинкою роботи стала міжособистісна взаємодія групи, яка полягала у створенні асоціацій до малюнків, що дало можливість глибше розкрити особливості кожного учасника.

«Наповни життя сенсом (цілепокладання та робота з самооцінкою)» – тема зустрічі, яку проводила Ірина Сірик. Вона наголосила на важливості відновлення власних ресурсів, на розумінні власних потреб та їхній взаємозв’язок з цілями, які ми ставимо собі в житті. Прозвучала думка, що міцною самооцінка стає там, де ми опираємося на наші реальні здобутки та сильні сторони. У процесі роботи аудиторія мала можливість зануритися в дитинство та попрацювати з внутрішнім супергероєм, створювала особистий герб та шукала провідний девіз життя. Щоб закріпити отриманий результат, Ірина В’ячеславівна запропонувала використати метафоричні карти з метою прояснення потреб внутрішньої дитини.

Завершальну зустріч проєкту «Артифікація 2.0» провела Ілона Калашник, доцентка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації. На занятті працювали з технікою нейрографіки, яка є дуже корисною для розуміння своєї поведінки та емоцій. Нейрографіка допомагає віддзеркалити найглибші внутрішні переживання на несвідомому рівні та сприяє формуванню нових нейронних зв’язків, що стимулюють появу нових поглядів та ідей. Працювали з «пророщенням» ресурсів, усвідомленням внутрішніх конфліктів, які часто заважають рухатись далі та відбирають значну частину життєвих сил. За найкращими традиціями ННЦ ментального здоров’я завершили зустріч роботою з метафоричними картами, які допомогли кожному учасникові вийти ще в більш наповненому стані.

Проєкт «Артифікація 2.0» створив чудову можливість для учасників покращити стосунків з самими собою, допоміг розширити кругозір та навіть міг стати першим поштовхом до омріяних оновлень у житті.

—  Коли ми змінюємо один компонент системи, змінюється вся система, — закликала Юлія Сіденко брати відповідальність за своє життя, — уже сьогодні зробити той невеликий крок до змін, що нам під силу. Іноді цим кроком може стати турбота про себе та свій емоційний стан, з чим вам може допомогти ННЦ ментального здоров’я.

ННЦ ментального здоров’я розташований в НК № 4 (вул. О. Дашкевича, 24), ауд. 102. Тел: 093-934-89-05 — Юлія Олександрівна Сіденко.

Анастасія Притула, магістрантка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій,

Вікторія Бондаренко, студентка 3-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького