Делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького побувала на  літературно-мистецькому вечорі «У твоєму імені живу» з нагоди 89-ї річниці з дня народження Василя Симоненка.

Науковці ЧНУ постійно працюють над вивченням і популяризацією творчої спадщини видатного українського поета. Професор кафедри української літератури і компаративістики  Василь Пахаренко став упорядником і автором передмови збірки творів Симоненка «Молитва», яка вийшла у 2023 році.

Завідувач кафедри української літератури і компаративістики  Володимир Поліщук, очільник обласної організації Спілки письменників України, долучився до визначення лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка-2023. Саме він під час Симоненківського вечора оголосив переможців.

Цьогоріч  лауреатами  Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка стали Олександр Козинець зі збіркою поезій «Ластовиння» та Ганна Кревська, авторка книги прози  «Прядиво роду».

Письменників привітав заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай. Символічним подарунком для них стала збірка «Молитва».

— Сьогодні ректорат Черкаського національного, директори інститутів та декани факультетів, викладачі та студентство зібралися, щоб згадати відомого поета-земляка. Ми повинні шанувати наших національних героїв, саму пам’ять про яких намагалася стерти тоталітарна радянська, а точніше російська система. І Василь Симоненко — яскрава зірка в цій плеяді. Читаємо його, досліджуємо і вшановуємо і надихаємося! — зазначив ректор ЧНУ Олександр Черевко.

До вашої уваги також — радіопрограма з Василем Пахаренком про творчість Василя Симоненка.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Фото: Ірина Березенко, студентка 2 PR Ірина Березенко