Віднедавна наукова бібліотека ім. М. Максимовича записала у свій актив ще один вагомий видавничий проєкт.

Побачила світ книга «Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького на шпальтах провідних газет Черкащини 1992 – 2020 рр.: матеріали прес-моніторингу» (Черкаси : Вертикаль, 2021. – 404 с.). Вона приурочена до 100-річного ювілею провідного ЗВО Шевченкового краю. Кошти на видання виділила Черкаська обласна державна адміністрація.

Автори-упорядники цього видання — Григорій Голиш та  Ольга Ільченко — шляхом посторінкового перегляду ретрофонду провідних черкаських газет відібрали практично всі матеріали, що стосуються повсякденного життя нашого ЗВО (таких виявилося близько тисячі). Опрацювавши публікації вказаного тематичного напряму, вони подали їх у хронологічній послідовності як прес-релізи. Підрядкові пояснення містять тлумачення окремих термінів та відомості про персоналії університетського життя. У додатках подано класифікацію газетних матеріалів про університет (за хронологією публікації, тематичним спрямуванням, жанрами, авторством, назвами видань тощо). Подано й стислі біографічні довідки про головних редакторів обласних газет та ілюстрації логотипів провідних газет. Зручнішому орієнтуванню читачів у тексті видання допоможуть предметний, іменний та географічний покажчики.

Запропоноване видання має насамперед джерелознавче значення, позаяк може стати в пригоді дослідникам регіональної університетської освіти. Вона буде корисною й фахівцям із соціальних комунікацій, а також усім, хто причетний до історії й сьогодення Черкаського національного.

Книга займе гідне місце на полицях книгозбірень Черкащини, а також буде розіслана до провідних бібліотек України.

У межах відзначення сторіччя університету завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Надія Демченко уклала «Анотований покажчик дисертацій, захищених у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького (2004-2020 рр)» (за редакцією директора наукової бібліотеки Григорія Голиша).

Загалом упродовж десятиліття побачили світ понад 50 бібліографічних, біобібліографічних покажчиків, довідкових видань, науково-популярних книг, посібників, підготовлених працівниками бібліотеки.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького