Питання невідповідності святкування в Україні вірянами православного й католицького обряду християнських свят активно обговорюють у зв’язку з імовірним перенесенням Різдва Христового з 7 січня на 25 грудня.
З утворенням Православної церкви України перехід на єдину дату святкування вважається доцільним, адже багато помісних церков відзначають народження Ісуса саме 25 грудня. Обговорили цю тему з журналістами «UA: Черкаси» та ТРК «Ільдана» настоятель храму Святих Рівноапостольних Кирила І Мефодія, протоієрей Андрій Шиманович та викладач кафедри історії України ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Андрій Касян.
— Із математичної точки зору Григоріанський календар є точнішим, на відміну від Юліанського. Аби дізнатися, чи готові українці до запропонованих змін, вивчатимуть громадську думку. Адже, щоб уникнути розколу між парафіянами, необхідно здійснювати поступовий перехід, а можливо й тимчасове святкування в обидва дні. Однак таке рішення має ухвалювати вищий орган Православної церкви України — Священний синод, — зазначив протоієрей Андрій Шиманович.
— Дата 25 грудня є ближчою до логічного святкування Різдва, тому що це свято, починаючи з давніх обрядових традицій, святкувалося після Сонцестояння — тобто після 22 грудня. Саме цієї доби — найдовша ніч і найкоротший день. Юліанський календар за роки свого існування накопичив 13 днів різниці із природним циклом обертання Землі навколо Сонця, — пояснив Андрій Касян.
Детальніше про це — в сюжетах «UA: Черкаси» та ТРК «Ільдана»:
Детальніше про це — в сюжетах «UA: Черкаси» та ТРК «Ільдана»:
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького