Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Науковець Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Лук’яниця взяв участь у XXIII Всеукраїнській конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Шевченківська весна», традиційно організованій Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Її складова, присвячена історичним наукам, охоплювала понад 50 учасників із закладів вищої освіти з усіх регіонів України, доповіді яких були розподілені за 11 секціями.

Конференція тривала протягом 5 днів виключно в офлайн-форматі в середмісті Києва у стінах Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ. Кожен день роботи відкривала лекція провідних фахівців — викладачів КНУ: архівознавиці Марини Палієнко, історика міжнародних відносин Тараса Грищенка, мистецтвознавця Іллі Левченка, археолога Євгена Синиці, історика українського націоналізму Івана Патриляка. Тематика доповідей учасників охоплювала різні розділи історичної науки й суміжних дисциплін, а також усі хронологічні періоди історичного процесу як на українських землях, так і зарубіжних країн.

Молодий науковець, лаборант археологічної лабораторії Василь Лук’яниця взяв участь у роботі секції «Археологічні студії». Він виступив із доповіддю на тему «Землеробство носіїв культурного комплексу Кукутень-Трипілля за новітніми археоботанічними матеріалами з поселень-гігантів Буго-Дніпровського міжріччя». Присутні були ознайомлені із сучасними поглядами іноземних та українських фахівців на видовий склад культивованих у трипільський час рослин, роль зернових у житті трипільської людності, способи обробітку ґрунту та системи землеробства. Особливо цікавим є висновок, отриманий завдяки новітньому ізотопному аналізу, про частково інтенсивне (а не виключно екстенсивне, як вважалося раніше) вирощування бобових у тісному зв’язку із тваринництвом, що свідчить про комплексне й доволі стабільне господарство протягом більшої частини існування Трипілля.

За результатами роботи конференції учасники отримали сертифікати, а тези їхніх доповідей будуть опубліковані у збірнику матеріалів. Дякуємо організаторам і Збройним силам України за можливість працювати та ділитися результатами досліджень на великих наукових форумах з особистою присутністю та живим спілкуванням!

ННІ міжнародних відносин, історії і філософії