Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Відповідальний секретар приймальної комісії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Денис Дерев’янко взяв участь у нараді в Черкаській ОВА, присвяченій питанню доступності освіти для дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України.

У заході взяли участь Олександр Шамрай, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, Максим Тептюк, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області, Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської ОДА, Оксана Покатілова, начальник Служби у справах дітей Черкаської ОДА, керівники органів управління освітою та служби у справах дітей територіальних громад, а також експерти, які обговорили актуальні проблеми та шляхи їх вирішення.

Нараду відкрив Олександр Шамрай, який наголосив на критичній важливості забезпечення доступу до якісної освіти для дітей та молоді, які змушені залишати свої домівки через окупацію. Він підкреслив, що освітні послуги повинні бути доступними та якісними для кожної дитини незалежно від її місця проживання та обставин.

У своєму виступі Максим Тептюк представив спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо доступу до освіти для дітей та молоді з тимчасово окупованих територій. Він окреслив основні проблеми, з якими стикаються учні, молодь з ТОТ, та визначив завдання, які стоять перед органами влади і закладами освіти.

Особливу увагу було приділено практичним заходам, які вже реалізуються на Черкащині для підтримки дітей з тимчасово окупованих територій. Оксана Сімушіна, заступник начальника Управління освіти і науки ЧОДА, розповіла про стан залучення дітей ВПО до освітніх закладів Черкаської області. За оперативною інформацією органів управління освітою, у закладах освіти області забезпечено право на освіту 9778 особам із числа внутрішньо переміщених, у тому числі: у закладах загальної середньої освіти — 6612 учнів, у закладах дошкільної освіти — 1890 дітей, у закладах вищої освіти — 689 студентів, у закладах фахової передвищої освіти — 342 студенти, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти — 245 учнів.

Крім того, вона повідомила, що на базі Комунального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» реалізується волонтерський проєкт «Надаємо руку допомоги» щодо підвищення кваліфікації за основним фахом та підготовки до роботи в умовах Нової української школи педагогічним працівникам закладів освіти України, які не мають змоги підвищувати кваліфікацію у своїх регіонах у зв’язку з активними бойовими діями на цих територіях. Протягом 2022 року курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників закладів освіти Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Київ за дистанційною формою навчання пройшли понад 600 осіб. Усього протягом 2022-2024 років організовано підвищення кваліфікації у дистанційному форматі 3 560 педагогів з інших областей.

Своєю чергою, Оксана Покатілова доповіла про стан соціального забезпечення дітей з тимчасово окупованих територій. Вона підкреслила важливість комплексного підходу до підтримки цих дітей, включаючи освітні, соціальні та психологічні аспекти.

Під час підсумкової частини наради Олександр Шамрай зауважив, що сьогодні, у часи, коли Україна перебуває в умовах зовнішньої агресії рф, що триває, питання захисту прав наших громадян, особливо дітей і молоді, стає найактуальнішим і найболючішим. Тому, з метою забезпечення якісної освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій ми повинні гарантувати й забезпечити доступ до освіти в тому обсязі та відповідно до тих потреб, які вони мають. Діти та молодь, їх безпека, незалежно від місця їх проживання (перебування), мають залишатися в пріоритеті. Особливу увагу він зосередив на охоплення усіма формами освіти дітей та молоді даної категорії. Зауважив, що означена робота повинна мати системний характер.

Загалом, нарада стала важливим кроком у роботі над забезпеченням доступу до освіти для дітей і молоді з тимчасово окупованих територій. Влада Черкащини та освітні установи активно працюють над розв'язанням складних проблем.

Джерело: Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації