Студенти, викладачі та випускники ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького традиційно долучилися до охорони популяції підсніжника складчастого на території національного природного парку «Холодний Яр».
Вже 24-й рік поспіль як волонтери вони беруть участь в акції «Первоцвіт». Результати спільної діяльності можуть побачити усі — чисельність підсніжника складчастого, що занесений до Червоної книги України, збільшується. Щороку тисячі людей приїжджають до Холодного Яру помилуватись цими чудовими квітами.
Супровід такої кількості туристів потребує зусиль не тільки з боку співробітників НПП «Холодний Яр», а й волонтерів. Тому цього року близько 30 студентів ННІ природничих та аграрних наук на чолі з директором Максимом Гаврилюком, завідувачем кафедри Олександром Ілюхою та викладачкою Катериною Лавріненко брали активну участь в охороні первоцвітів.
Студенти проводили роз’яснювальну роботу з відвідувачами нацпарку, здійснювали охорону основних місць зростання підсніжника від витоптування та зривання. За ініціативи та підтримки Української природоохоронної групи, до акції вперше долучились також студенти інших закладів — Донецького національного університету імені Василя Стуса та Львівського національного університету імені Івана Франка. Студенти також мали змогу долучитись до проведення наукових досліджень.
Під керівництвом Катерини Лавріненко здійснювалось картування місць зростання підсніжника складчастого, Максим Гаврилюк та Олександр Ілюха проводили дослідження орнітофауни, а науковий співробітник Державного природознавчого музею Сергій Глотов проводив вивчення безхребетних тварин. Увечері студенти мали змогу не тільки поспілкуватись біля вогнища, а й послухати наукові лекції від Максима Гаврилюка та Сергія Глотова. Усіх учасників акції «Первоцвіт» гостинно приймав колектив НПП «Холодний Яр»; фінансову підтримку для проведення акції було надано профспілковою організацією Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Для студентів ННІ природничих та аграрних наук участь в акції — це можливість на практиці закріпити свої знання з ботаніки, зоології, екології та інших навчальних дисциплін; опанувати окремі методи наукових досліджень та здобути важливий досвід природоохоронної діяльності.
https://cdu.edu.ua/news/na-terytorii-kholodnoho-yaru-vidbulas-aktsiia-z-okhorony-pervotsvitiv.html#sigProIda5a34b11ad
ННІ природничих та аграрних наук
Пропонуємо більше переглянути у сюжетаж на «5 каналі» та на «Суспільному»: