У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на кафедрі дошкільної освіти відбулася робоча зустріч щодо обговорення питання якості підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти та попиту на цих фахівців на ринку праці.

З метою підвищення якості підготовки майбутніх фахівців, здатних розв'язувати актуальні проблеми в галузі дошкільної освіти, забезпечувати наступність дошкільної та початкової освіти, а також задля урахування регіонального контексту у формулюванні цілей та програмних результатів освітньо-професійних програм спеціальності 012 «Дошкільна освіта» й задоволення потреб роботодавців на кафедрі дошкільної освіти регулярно відбуваються зустрічі зі стейкхолдерами, експертами галузі, професіоналами-практиками, роботодавцями.

26 січня 2023 року відбулася робоча зустріч щодо обговорення питання якості підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти за участю Анастасії Чубіної, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Черкаської міської; Катерини Холупняк, депутатки Черкаської міської ради, голови постійної комісії з питань гуманітарної та соціальної політики Черкаської міської ради; Надії Євчак  заступника директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради; Тимофія Десятова, директора ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва; гарантів освітньо-професійних програм; членів проектних груп та групи забезпечення ОПП; стейкхолдерів; експертів галузі, професіоналів-практиків, роботодавців. До обговорення також були залучені:

Любов Корнелюк, консультантка з дошкільної освіти Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Черкаської міської ради, м. Черкаси;

Любов Дмитренко, консультантка з інклюзивної, спеціальної освіти Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Черкаської міської ради, м. Черкаси;

Наталія Грабар, директорка закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 54 «Метелик» Черкаської міської ради;

Світлана Скляр, директорка Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської міської ради;

Валерія Шинкарьова, власниця приватного дитячого садочку «SOVA kid's space», м. Черкаси;

Валентина Мірошник, вихователька-методистка закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №57 «Волошка» Черкаської міської ради;

Наталія Севрук, вихователька приватного дитячого садочку «SOVA kid's space», м. Черкаси;

Лідія Кучер, вихователька закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 10 «Ялинка» Черкаської міської ради;

Юлія Чумак, молодша медична сестра по догляду за хворими дітьми, Комунальний заклад «Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини» Черкаської обласної ради;

Галина Кіблик,  вихователька  закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 70 «Настуся» Черкаської міської ради.

Оксана Баджурак, здобувачка освітнього ступеня «магістр», спеціальності 012 «Дошкільна освіта», освітньо-професійна програма «Дошкільна освіта та дефектологія»;

Світлана Тіщенко, здобувачка освітнього ступеня «магістр», спеціальності 012 «Дошкільна освіта», освітньо-професійна програма «Дошкільна та початкова освіта».

Предметом обговорення постали питання щодо удосконалення змісту освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти з орієнтацією на потреби сучасних закладів дошкільної освіти. На основі наведених стейкхолдерами статистичних даних щодо кількості дітей, які мають різного роду порушення та потребують роботу дефектолога, представленого власного досвіду роботи з дітьми дошкільного віку з особливими освітніми потребами, а також з огляду на актуальні питання роботодавців, основний фокус дискусії був акумульований навколо проблеми формування готовності майбутніх вихователів до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Роботодавці відмітили високий рівень практичної підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 012 Дошкільна освіта та вказали на актуальність відкриття нової освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта та дефектологія» на освітньому рівні «магістр». Анастасія Чубіна, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Черкаської міської ради та Надія Євчак, заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, Катерина Холупняк, депутатка Черкаської міської ради, голова постійної комісії з питань гуманітарної та соціальної політики Черкаської міської ради вказали на актуальність підготовки майбутніх вихователів до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та подякували за створені умови для залучення всіх зацікавлених сторін до підвищення якості підготовки майбутніх фахівців. Напрями розвитку кафедри й шляхи удосконалення змісту освітньо-професійних програм представлені й іншими учасниками заходу, де провідною ідеєю стало налагодження тісної співпраці між всіма закладами освіти за підтримки Черкаської міської ради.

За підсумками обговорення, учасники заходу дійшли висновку щодо необхідності удосконалення підготовки майбутніх вихователів на освітньому ступені «бакалавр» шляхом розширення переліку вибіркових освітніх компонентів або відкриття нової ОПП, що дозволить повністю задовольнити кадрову потребу закладів дошкільної освіти в м. Черкаси.

По завершенню зустрічі для учасників заходу була проведена екскурсія аудиторним фондом інституту та представлено матеріально-технічне та навчально-методичне ресурсне забезпечення для підготовки студентів спеціальності 012 «Дошкільна освіта».

Щиро дякуємо за співпрацю та активну участь у підвищенні якості підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти представникам Черкаської міської ради, Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр», Комунального закладу «Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини», приватного дитячого садочку «SOVA kid's space», закладів дошкільної освіти м. Черкаси та Черкаської області.

Кафедра дошкільної освіти