Початок квітня в ННІ української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького традиційно розпочинається зі щорічного Тижня методики.
Саме в це час студенти 4 курсу спеціальності 014 «Середня освіта» («Українська мова і література», «Українська мова, література та англійська мова») повертаються з педагогічної практики та діляться враженнями, власними методичними напрацюваннями, педагогічними спостереженнями в цікавій креативній формі. Презентація інноваційних технологій навчання української мови в умовах Нової української школи — це перший захід в межах Тижня методики.
До гостей свята з вітальним словом звернулась директорка інституту Оксана Іванченко:
— Надзвичайно приємним заходом є підбиття підсумків практики, бо це той момент, коли студенти із захопленням розповідають про обраний фах вчителя, а викладачі радіють з того, що більшість цікавих, розумних, креативних випускників планує працювати в школі.
Презентацію інновацій у навчанні мови представили студентки 4-А курсу. Діана Чигрин розповіла про навчальну гру на уроках української мови, Анастасія Унгул і Тетяна Загреба детально розказали про специфіку роботи в групах, Старокожка Оксана та Ященко Владислава ознайомили присутніх із методикою організації рольової гри в умовах НУШ, Вікторія Мельник презентувала метод проєктів, Ольга Гурак в умовах навчальної аудиторії продемонструвала інтерактивний метод «Акваріум».
Науково-методичні виступи доповнювалися цікавими й креативними практичними завданнями для всіх учасників заходу, які спробували себе в різних ролях під час гри «Ми в ресторані», у процесі створення сторінки соціальної мережі «частин мови» гості мандрували «Орфографічними нетрями», створювали життєві ситуації для вживання конкретних фразеологізмів тощо. Організатори й гості свята сповнилися приємними враженнями, занурилися в незабутню атмосферу осягнення таїнства мови.
– Приємно спостерігати, як наші студенти не стоять осторонь інноватики в навчанні української мови, їм цікаво все, що нині відбувається в сучасній школі. Мені, як організаторці педагогічної практики, викладачці методики навчання української мови, особливо втішно чути схвальні відгуки вчителів про методичну підготовку наших студентів і ґрунтовні знання з української мови та літератури, — прокоментувала подію Вікторія Руденко, завідувачка кафедри методики навчання, стилістики й культури української мови, гарантка ОП «Українська мова і література».
https://cdu.edu.ua/news/maibutni-filolohy-chnu-kreatyvno-podilylysia-rezultatamy-pedahohichnoi-praktyky.html#sigProId4e35cd8600
Кафедра методики навчання, стилістики й культури української мови