Кафедра української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за підтримки Черкаської обласної письменницької організації оголошує конкурс відеопоезії «Люблю тебе, Черкаський рідний краю!», присвячений 70-річчю утворення Черкаської області.

Черкащина — наймолодша серед областей України, а водночас — її духовний і географічний центр, адже звідси — глибини нашої мови та історії, нашої тисячолітньої державності. Тут — дух Богдана і Тараса, Старицького й Нечуя, Влизька й Симоненка… Тут Холодний Яр і Михайлова Гора, тут Канів і Кам’янка, Умань і Корсунь, державний Чигирин і Звенигора, тут Моринці й Керелівка… Це символи не тільки Черкащини, а й усієї України, як і Дніпро, Рось, Тікич і Тясмин, Вільшанка і Ятрань…

Черкащина — край, оспіваний у піснях і поезії.

Мета конкурсу — популяризація Черкащини, її міст і сіл, її чарівної природи й родючих ланів, її знаменитих людей, а також відеопоезії як жанру, що межує з літературою й кіно.

Пропонуємо поділитися власним відеопрочитанням віршів про Черкащину, які можна знайти в часописі «Холодний Яр» (2013. №1) й збірці «Черкаси поетичні» (Черкаси, 2020).

Заявки й творчі роботи приймаються з 10 січня до 15 лютого 2024 року.

Учасники конкурсу мають надіслати на електронну адресу кафедри української літератури та компаративістики (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) текстовий файл з інформацією про себе (прізвище, ім’я, по батькові, місце навчання, телефон, електронна адреса; у назві цього файлу має бути вказане прізвище конкурсанта: semenko_CHE), а також відеофайл із творчою роботою (названий із зазначенням прізвища: semenko _ CHE).

Конкурс проходитиме у два етапи:

перший (заочний) — журі обирає з надісланих матеріалів 10 найкращих проєктів;

другий (очний) — демонстрація відібраних конкурсних робіт, визначення переможців. Про дату його проведення учасників буде повідомлено окремо.

Визначальними критеріями оцінки творчих робіт є їхня художня вартісність, креативність, майстерність художнього читання, уміння передавати емоційну партитуру виконуваного твору, залучення музики й візуальних матеріалів. Відеопоезія — це не просто декламація поезії на камеру. Це візуалізована поезія, відеокліп, короткометражний «фільм», творці якого вільні у виборі читців, відеоряду, музичного супроводу та художніх прийомів.

Це відеомініатюра, що передає оригінальне бачення й відчуття твору.

До участі в конкурсі запрошуються учні й студенти з Черкащини. Учасниками можуть бути автори / колективи авторів. Кожен може надіслати на конкурс лише одну творчу роботу.
Умови участі в конкурсі:

• у роботі має бути використана лише поезія (одна, бажано – ліричні твори або уривки з поем);

• тривалість виступу не має перевищувати 5 хвилин;

• роботи можуть бути виконані в будь-яких техніках із використанням будь-якого потрібного обладнання (відео, анімація тощо), формат mp4, mpeg, avi тощо, допускається використання будь-якого загальнодоступного кодека;

• до участі в конкурсі не допускаються відео, створені лише на основі фотографій;

• творче завдання має бути виконане державною мовою, не має містити мови закликів до ненависті на расистському, національному, релігійному, політичному підґрунті;

• твір на конкурс може подати тільки особа, що має безпосереднє авторське право на нього. Робота має бути виконана з авторського матеріалу й не може порушувати чужі авторські права.

Переможцям конкурсу вручаються дипломи, а переможцям-абітурієнтам -2024 і рекомендації до вступу на філологічні спеціальності Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького. Автори, які надсилають свої творчі роботи на конкурс, погоджуються з тим, що їхні матеріали можуть бути використані на заняттях у школах та університетах, виставлені на сайті ННІ української філології та соціальних комунікацій, не претендують на виплату авторського гонорару. Подальше поширення цих робіт в Інтернеті вітається (при цьому обов’язково вказувати на причетність до Черкаського національного університету – просимо виставляти хештеги #ЧНУім.Б.Хмельницького, #ННІУФСК, #Кафедра_УЛК_ЧНУ).

Організатори конкурсу ведуть листування з учасниками конкурсу лише з приводу організаційних питань, надіслані творчі роботи не рецензуються.

З додатковими запитаннями просимо звертатися за ел. адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ННІ української філології та соціальних комунікацій