Днями до наукової бібліотеки ім. М. Максимовича у супроводі проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергія Корновенка завітав кандидат юридичних наук, суддя Київського апеляційного господарського суду Олександр Гаврилюк.
Він є автором наукових праць з адміністративного, фінансового та інформаційного права і поряд з цим активно проводить краєзнавчі дослідження. Зокрема, його перу належить низка книг та статей із історії його рідної Лисянщини (народився в смт Лисянка). Краєзнавець став автором проєкту документального фільму-трилогії (Укртелефільм), і ця стрічка посіла перше місце на всеукраїнському фестивалі у номінації «Тарасовими шляхами». А ще Олександр Миколайович – знаний громадський діяч, волонтер ЗСУ від самого початку російсько-української війни (2014 р.). Чільне місце належить йому і в українському козацькому русі: О. Гаврилюк – наказний отаман Черкаського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво», є генералом УРК.
Поважний гість ознайомився з експозицією музею історії університетської книги й подарував два нові науково-популярні видання за своїм авторством загальною екземплярністю 26 одиниць. Особливу увагу привертає його фундаментальна книга обсягом 480 с. (А-4) під назвою «Козацький літопис (2005 – 2021)». Сторінки цього видання на документальній основі відтворюють сучасний етап діяльності Лисянського козацького полку, розкривають його вагомий внесок у захист територіальної цілісності й суверенітету України та розвиток громадянського суспільства. Книга добротно ілюстрована кольоровими світлинами й має високий рівень видавничого дизайну. Менше за обсягом видання «Звитяга козацької Лисянки» знайомить із козацькою минувшиною Лисянщини через визначні персоналії. Зокрема, тут вміщено життєписи Михайла та Богдана Хмельницьких, полковників Максима Кривоноса, Семена Височана, Демка Якимовича, Андрія Безштанька, Івана Поповича, а також реконструйовано історію козацького роду Лисенків.
Подаровані видання можуть бути цікавими не лише тим, хто навчає історії й вивчає історію, а й широкому читацькому загалу. Щиросердно дякуючи авторові за щедрий дарунок, запрошуємо наших читачів до ознайомлення із цим цінним поповненням наших книжкових фондів.
https://cdu.edu.ua/news/knyhy-dlia-biblioteky.html#sigProIdcb9344914f
Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича