bgb
 
 
 
 
 

Сьогодні, 20 лютого 2020 року, вся Україна вшановує пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні та пригадує події, що вже стали державною історією, якою варто пишатися. Небесна Сотня пожертвувала своїми життями задля кожного з нас.

З їхніми смертями вітання «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто словами, тепер це — шана Героям.

Студенти та викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відвідали фотовиставку «Дух Майдану: Черкаси — 2014» у Черкаському художньому музеї, щоб вшанувати пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та згадати події Майдану .

Виставка розпочалася зі вступного слова першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації В’ячеслава Швеця:

— Громадяни не хотіли миритися з несправедливістю та брехнею, вони обрали євроінтеграцію і за це поклали свої життя. Я думаю, найкращим доведенням своєї шани буде той день, коли Україна стане частиною спільноти Європейського Союзу.

На зустріч також завітали очевидці подій на Майдані, які брали активну участь у протестах 2013-2014 років — Олександр Дувінський та Наталія Вернидуб.

Вони висловили свою думку щодо впливу тих подій на свідомість українців та створення «нових чесних правил гри».
— Я хочу, аби українські громадяни створили замість «пустої» конструкції, де головне — безглузда «позолота», затишну будівлю на міцному фундаменті. На штучному блиску неможливо щось побудувати. Надіюся, наші люди це зрозуміли, — зазначив Олександр Дувінський.

Наталія Вернидуб вручила заступнику голови Черкаської ОДА В’ячеславу Швецю символічний подарунок, що, за її словами, «зобов’язує пам’ятати про трагічні події на Майдані».

— Є відомий вислів: «Революцію роблять романтики, а її результатами користуються негідники». Тоді поряд із нами було безліч людей, які пліч-о-пліч, здавалося, боролися за одну ідею. Смерті Героїв Небесної Сотні мали би зародити в душах щось хороше. Але були й ті, хто згодом зрадили пам’ять героїв. Закликаю боротися з такими і пам’ятати про минуле, аби не повторювати помилок і розбудовувати свою державу! — додала Наталія Вернидуб.

Учасники відкриття оглянули світлини фотовиставки, що діятиме до 1 березня в Черкаському художньому музеї.

Пресслужба Черкаського національного уніеврситету імені Богдана Хмельницького
Фото: студентка ННІ української філології та соціальних комунікацій Юлія Гаврик