Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у V ювілейна Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова, мовлення, терапія: міждисциплінарний підхід» у рамках LogoMedSummit «Синергія дії: реабілітація, медицина, логопедія, інклюзія».

Захід відбувся 28 червня у Львові та зібрав найкращих фахівців у сфері логопедії, нейропсихології, інклюзивної освіти, медицини та реабілітації. Черкаський національний гідно представила делегація кафедри початкової і спеціальної освіти, яка долучилася до роботи саміту, обговорення виступів провідних фахівців та новітніх методик і технологій.

Особливою подією стало підписання договору про співпрацю з Міжнародним інститутом інклюзії під керівництвом Зоряни Ленів, що офіційно підтвердило багаторічне партнерство, спільні цінності й прагнення розвивати якісну підготовку логопедів нового покоління.

Вітальне слово від ректора університету Олександра Черевка передала завідувачка кафедри Тетяна Зорочкіна.

— Ми сьогодні не починаємо співпрацю — ми офіційно підтверджуємо її на папері. Співпраця з Міжнародним інститутом інклюзії під керівництвом пані Зоряни Ленів — це не один рік спільної роботи, це багато років довіри, професійного обміну та взаємопідтримки. Ми вдячні вам за участь у підготовці наших майбутніх логопедів, які працюватимуть у складних, чутливих і водночас надзвичайно важливих умовах інклюзивного навчання. Тож бажаю нам нових спільних проєктів, міжнародних ініціатив, потужної наукової співпраці та головне — натхнення творити освіту, у якій кожна дитина почувається прийнятою та важливою, — зазначила Тетяна Зорочкіна.

Конференція об’єднала виступи знаних експертів, серед яких: Олег Білянський (керівник реабілітаційного центру «Незламні»), Зоряна Ленів (директорка Міжнародного інституту інклюзії), Валерія Айранджиоглу (інтегративна педіатриня), Ірина Поташник, Наталія Пиляєва, Наталія Маслюк та інші.

Серед актуальних тем — анатомічна логопедія, альтернативна комунікація, діагностичні методики, сенсорні ігри, міжгалузева інклюзія, неврологічні аспекти мовлення та багато іншого.

Символічним завершенням насиченого дня стала вечірня зустріч у теплій атмосфері — у вишиванках, під знаком єдності професійної спільноти та поваги до українських традицій.
Щиро дякуємо організаторам заходу — LogoMedSummit та директорці Міжнародного інституту інклюзії Зоряні Ленів за запрошення, змістовну програму й платформу для професійного діалогу.

Попереду — нові спільні ініціативи, міжнародні проєкти та розвиток української логопедичної освіти.

Кафедра початкової і спеціальної освіти