Викладачка кафедри біології, екології та агротехнологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, ентомологиня Ольга Зубенко розповіла кореспондентам «Про все» причину появи великої кількості чорних мух.

Нещодавно у соцмережах черкащани почали повідомляти про, нібито, нашестя цих комах.

За словами фахівчині, цього року можна спостерігати збільшення чисельності виду мухи квітневої.

— Ця весна дещо відрізняється від попередніх років. Кількість вологи перевищувала норму в рази. Така велика кількість опадів дала можливість близько 90% личинок нормально завершити свій цикл розвитку. Ці мухи є щороку, але такої масової кількості не спостерігалося останніх років 8—10, — розповідає ентомологиня.

Скупчення цих мух можна бачити там, де є теплі течії повітря.

— Температурний фон цієї весни дещо нижчий від норми, тому мухи збираються групами там, де знаходять теплі течії повітря, — каже Ольга Зубенко.

Науковиця запевняє, що серйозної шкоди для людей чи природи від цих мух немає.

— Шкодять зазвичай личинки. Мухи квітневі на стадії імаго (доросла стадія індивідуального розвитку комах — ред.) живляться нектаром зонтичних і плодових рослин. А їхні личинки можуть завдавати мізерної шкоди в теплицях.
Коли температура повітря підніметься до 20-22 градусів і вище, мухи квітневі почнуть зникати, — каже ентомологиня.

— Сама назва говорить, що період льоту цих мух — у квітні, й триває від десь до третьої декади травня. Тому скоро вони зникнуть, — додає Ольга Зубенко.

Джерело: «Про все»