Відкриття відновленого після пожежі Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка відбулося в Черкасах 9 березня, у 207-му річницю з дня народження Кобзаря.

Серед почесних гостей урочистостей — міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов, перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, народні депутати України, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко, заступники голови обласної ради Роман Сущенко та Сергій Лісовий, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, а також народна артистка України Ольга Сумська та заслужений артист України Віталій Борисюк, представники освітньої, культурної галузі, громадські діячі й містяни.

Делегацію Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького очолив ректор Олександр Черевко. Перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко, професори, фундатори Центру шевченкознавчих досліджень університету Володимир Поліщук та Василь Пахаренко, професор кафедри історії України Анатолій Чабан, голова студентської ради Мар’яна Кусяка прийшли, щоб розділити з колективом театру радість.

«Сьогодні дуже символічне відкриття багатостраждального театру. Ми зробили це завдяки програмі президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», обласній та міській владі, завдяки правильній консолідованій роботі народних депутатів, керівництва театру і низки інших людей, які були в цьому задіяні», — відкрив урочистості очільник області Олександр Скічко.

Колектив театру почув безліч побажань та отримав дарунки від друзів і партнерів.

Натомість глядачі насолоджувалися святковим концертом.

— Сьогодні святий для всього українства день — день народження пророка української нації, нашого земляка Тараса Шевченка. Черкащина відзначила цю дату відкриттям відбудованого приміщення Черкаського академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. Вірю, що сцена театру знову стане джерелом національного духу, національної єдності й українського слова.

Кобзар писав: «…я на сторожі коло їх поставлю слово». Нехай же це слово у виконанні наших акторів лунає з новою силою. Вітаю нас усіх, а колективу зичу натхнення і творчих здобутків! — зазначив у своєму виступі Олександр Черевко. Він також розповів, що в університеті планують готувати фахівців театрального напряму.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Фото: Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Управління освіти і науки Черкаської ОДА