«Пишу вільно» —  під таким гештегом вирішили провести блогерський марафон студенти-буккросери читацького клубу «Freebook» в соціальній мережі «Instagram».

Протягом тижня третьокурсники спеціалізації «Видавничий бізнес та комунікативні технології» публікували пости на своїх сторінках, де висловлювали власне бачення певних тем, пов'язаних із книгами та читанням. Ініціювала цю творчу акцію викладачка кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Людмила Солодка.

— Дистанційне навчання дає здобувачам вищої освіти абсолютно нові можливості для творчого самовираження та закріплення різних професійних навичок. Особисто я надаю перевагу завданням, які спонукають активно та творчо використовувати отримані теоретичні знання. Тому в межах курсу «Редакторська майстерність» вирішила адаптувати популярну в соціальних мережах активність — марафон — до навчальних цілей дисципліни, — розповідає Людмила Солодка. —  Студенти в цікавій формі продемонстрували знання та вміння логічно коректно й переконливо формулювати і висловлювати свої думки. А це одне з ключових умінь для формування базових компетенцій майбутніх журналістів.

Марафон передбачав, що зранку на сторінці буккросинг-клубу (@freebookche) з'являтиметься нове завдання протягом семи днів. Кожного дня учасники писали пости на різні теми про книги та літературу. Так, за ключовими словами «#пиши_вільно», можна знайти всі тексти. Але якщо додати в кінці цифру дня марафону, то вийде почитати думки учасників на тему цього дня.

Пропонуємо переглянути маленький кейс, який допоможе зорієнтуватись:

  • #пиши_вільно1 — чи з'явився вільний час на читання під час карантину;
  • #пиши_вільно2  за якими критеріями марафонці обирають книги;
  • #пиши_вільно3 — книги про жінок, які ламають стереотипи;
  • #пиши_вільно4 — чи важливо прищеплювати дітям любов до читання;
  • #пиши_вільно5 — топ-5 українських авторів, які пишуть у жанрі любовного роману;
  • #пиши_вільно6 — екранізація відомих книг;
  • #пиши_вільно7 — книги, які мотивують.

Після творчого інтенсиву студенти поділилися враженнями. Вікторія Нянько зауважила:
— Я поставилася до марафону, як до завдання, тому тут ключовим був не азарт, а виконання обов'язків студентки. Але відчуваю зараз, що перший пост писала легко й цікаво.

Алла Кавун наголосила:
— Процес написання текстів, як на мене, цікавий, оскільки потрібно кожного разу мислити креативно, підбирати якісь цікаві приклади, шукати «родзинку» для свого посту тощо. Часом було легко розкрити свою думку, а іноді доводилося сидіти годинами, аби написати хоча б кілька абзаців.

До марафонців приєднувалися й інші користувачі інстаграму. Один із учасників Віталій Даниленко поділився враженнями:
— Я дізнався про цей марафон від Алли Кавун, адже підписаний на неї в інстаграмі. Мене зацікавила пропозиція взяти участь у ньому, бо це щось цілком нове. Мені до душі #пишу_вільно, мені подобається незалежне вираження думки щодо цікавої теми. Мої враження від марафону позитивні, відчуваю потребу вчитися змістовно висловлюватися і розвивати писемність. Дякую «Freebоok» за можливість брати участь у марафоні!

Кафедра видавничої справи, редагування і теорії інформації