bgb

Із 12 лютого до 15 липня 2024 року аспірантка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Ілона Деревінська (науковий керівник — професор Микола Руденко, ННІ економіки і права) проходила стажування в Університеті Вальядоліда (Іспанія) за програмою академічної мобільності Erasmus+ KA171.

Це стажування стало важливою частиною її аспірантської програми з економіки.

Упродовж стажування Ілона активно брала участь у різноманітних навчальних і наукових заходах. Вона відвідувала університетську бібліотеку, що надала їй доступ до важливих ресурсів для написання дисертації. Ілона також проходила курс іспанської та англійської мов у мовному центрі університету, що значно покращило її комунікативні навички та розуміння культурного контексту.

Зокрема, Ілона відвідала кілька важливих подій:

• FiBEST Exhibition (13 березня): Виставка в економічному корпусі університету.
  • Науковий семінар «Інновації та підприємництво» (15 березня): Доповідач,професорка Кармен Кабельо з Університету Пабло де Олавіде (Іспанія),розповідала про інновації та підприємництво.
  • 1-й північноіспанський докторський семінар з бізнес-економіки (25-26 квітня): Семінар, на якому аспірантка мала можливість познайомитися з колегами з різних країн.
  • Конкурс «Three Minute Thesis» (30 квітня): Ілона покращила свої навички презентації, навчаючись представляти дослідження у форматі трьох хвилин.

У межах стажування Ілона успішно реалізувала кілька дослідницьких проєктів. Вона розробила та провела опитування для збору інформації про використання цифрових технологій іспанськими громадськими організаціями. Це дослідження стане основою для порівняння діяльності організацій в Іспанії та Україні.

Також аспірантка пройшла курс зі статистики, що надав їй необхідні знання для аналізу даних та проведення наукових досліджень. Вона активно використовувала ресурси бібліотеки університету для поглибленого вивчення літератури за темою своєї дисертації.

Стажування Ілони Деревінської мало позитивний вплив на міжнародну співпрацю між двома університетами. Її участь у міжнародних академічних заходах і співпраця з науковцями з інших країн допомогла підвищити міжнародний статус ННІ економіки і права. Це також сприяло встановленню нових контактів і розвитку міжнародних партнерств.

Наукові настанови та підтримка з боку наукових керівників аспірантки, Пілар Веласко і Габріеля де ла Фуенте, стали важливими для її академічного розвитку. У їх відгуку наголошується, що Ілона успішно провела опитування, матеріали якого будуть дуже корисними для подальшої роботи над її дисертаційним дослідженням в Україні. Вона завершила курс іспанської мови з відмінними результатами і отримала сертифікат рівня A1. Її участь у наукових семінарах і подіях значно збагатила її знання і досвід.

— Стажування за програмою академічної мобільності Erasmus+ стало цінним досвідом, який сприяв моєму професійному та особистісному зростанню. Раджу студентам використовувати різні можливості навчання за кордоном для отримання нових знань, культурного обміну та розвитку професійних зв’язків. Я дуже вдячна Черкаському національному університету за надану можливість участі у цій програмі, що стала новою сходинкою у розвитку моєї наукової кар'єри, — зазначила Ілона Деревінська.

Відділ міжнародних зв’язків