Цьогоріч до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вступили 2350 першокурсників.

Вони дуже різні — за віком і вподобаннями.

Це переважно випускники закладів загальної середньої освіти, вони гарно навчалися та мають досить високий бал НМТ. Але передовсім це першокурсники воєнного часу. Серед них є військовослужбовці та ті, чиї батьки воюють за незалежність України.

Є студенти, які залишили свій дім через окупантів, а є ті, хто навіть в окупації прагне здобути вищу освіту в українському ЗВО.

Університетське середовище є соціально спрямованим та інклюзивним — серед життєрадісної й оптимістичної молоді чимало дітей-сиріт, дітей з інвалідністю. Їх підтримують та залучають до університетського життя.

Усіх першокурсників ЧНУ поєднує те, що в епіцентрі геополітичних подій вони будують свою долю, планують своє майбутнє та заряджають всіх оптимізмом.

Відділ інформації та зв’язків із громадськістю ЧНУ знайомить з нашими першокурсниками у межах різноформатного проєкту «Хто ти, першокурснику 2023». Читайте їхні історії на сайті та у соцмережах, дивіться світлини з їхньої посвяти на фотовиставці в НК № 1.

Тимофій Воротнік — вчорашній бойовий медик, нині студент 1 курсу ННІ економіки і права, здобуває спеціальність «Менеджмент».

Загалом же цьогоріч інститут набрав 530 осіб.

Трохи про себе: Я — фельдшер за першою спеціальністю. Але до повномасштабної війни займався підприємницькою діяльністю у сфері реклами, мав невелику рекламну агенцію у Черкасах.

Пішов служити в Збройні сили України з березня 2022 року. Проходив службу в зоні бойових дій медиком піхотного батальйону, після чого був звільнений у запас.

Чому обрав саме Черкаський національний?

По-перше, тут навчалися мої батьки. По-друге, так збіглося, що я отримав документи для пільгового вступу саме тоді, коли тільки до ЧНУ ще тривав набір.

Про майбутню спеціальність: Обирав між технічною спеціальністю та «менеджментом», бо саме з ним пов’язана моя теперішня робота.

Зрештою, вирішив, що «Менеджмент» мені підходить найбільше.

Зараз працюю в сфері ІТ менеджером, робитиму це і після отримання диплома. Планую залучати іноземних клієнтів. У перспективі розглядаю можливість відкрити власну справу. Гадаю, що диплом і отримані знання мені в цьому допоможуть.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького