Сьогодні українські піхотинці відзначають своє професійне свято. Святкують 6 травня, оскільки саме в цей день у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. Це перша битва національної визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького, у якій ми здобули перемогу. Крім того, 6 травня відзначається релігійне свято — День Юрія Змієборця. А він був одним із покровителів українського війська.

Як відомо, піхота завжди першою бере основний удар від ворога на себе. І зазнає найбільших втрат...

У подіях 2014-2020 років наші воїни показали, що українська піхота є однією з найкращих у Європі. Нині наші піхотинці як основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ, несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль під час виконання завдань операції Об'єднаних сил.

Піхотинці — це слава українського війська, загартованого в боях із російським агресором. Адже оборонні, наступальні, рейдові операції, які здійснювали українці на Донбасі, вже зараз вивчаються у військових закладах освіти світу.

ЧНУ — єдиний в Черкаській області університет, який готує кадри для цього роду військ на кафедрі військової підготовки.

Тож вітаю піхотинців із професійним святом! Примножуйте свої успіхи, ставайте сильнішими й загартованішими, аби й надалі продовжувати гідно служити, бути вірними Військовій присязі.

Бажаю кожному, хто причетний до події, здоров’я та мужності у захисті нашої Батьківщини!

В. о. ректора Олександр Черевко