bgb
 
 
 
 
 

Студенти-журналісти ННІ УФСК 4 квітня приймали незвичайних гостей. До них завітали переможці VІ міського конкурсу серед школярів «Екологічна казка».

Чудесне перевтілення на один день із учнів у студенти відбулося завдяки партнерові конкурсу – Черкаському буккросинг-клубу «Freebook».

Дізнавалися, де і як готують майбутніх акул пера учні черкаських шкіл № 31, № 17, № 26, № 25 та Дубіївської ЗОШ. Школярі побачили умови навчання, створені для практичної роботи студентів-журналістів, та стали учасниками майстер-класу від Студентського телебачення.

«Секретами» новинної тележурналістики поділилася та показала їх втілення на практиці викладач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Світлана Коваль. Вона розповіла про обладнання в телестудії: професійні відеокамери, спеціальну аудіосистему, журналістські комп’ютери, аудіо- та відеомікшери, які допомагають студентам знімати програми в прямому ефірі для YouTube та записувати їх.

Опісля юні гості спробували себе в ролі ведучих. На камеру розповідали про умови конкурсу, завдяки якому виграли цю екскурсію, про школу, а також зчитували надруковані новини.

Студентка 3 курсу спеціальності «журналістика» Ольга Гуржій познайомила школярів з «азами» монтажу, пояснила специфіку роботи в апаратній відеомонтажу,  розповіла про зміну планів, чергування сюжетів, а також практично застосувала всю інформацію на прикладі в професійній програмі Adobe Premiere Pro.

— Сьогодні я дізнався багато цікавого про те, хто такі журналісти, — поділився враженнями Олександр Зорін, учень 8-А класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 імені І. Ф.  Момота. — Тепер я знаю, як треба вести себе в кадрі, як ведеться запис і монтаж аудіо- та відеоматеріалів. Я ще не вирішив, яку оберу професію  в майбутньому, але після сьогоднішнього дня фах журналіста мене зацікавив ще більше.

Учні черкаських шкіл також відвідали радіостудію, почули  від студентки 3 курсу Дарини Дячок про особливості функціювання студентського радіо «Радіо ЧНУ» та дізналися про авторський проект студентів, радіо «Sunfish». А на завершення спробували себе у ролі дикторів.

— Мені  подобалася професія журналіста і до сьогодні, а зараз подобається ще більше. Я відвідую гурток «Юні кореспонденти» в ЦДЮТ, яким керує Надія Чередник.  Деякі заняття у нас веде черкаська журналістка Галина Мазур. Надалі докладатиму всіх зусиль, щоб стати справжнім журналістом — запевнила Діана Просяник, учениця 8-М класу гімназії № 31.

 

 

Керівник буккросинг-клубу «Freebook», заступник директора ННІ УФСК з виховної роботи Людмила Солодка зауважила, що подібна розважально-просвітницька акція для школярів  в інституті проводиться вперше, адже ідея для неї виникла після того, як у минулому році стали співорганізаторами творчого конкурсу для школярів.

— Оскільки конкурсанти придумували казки, власноруч створювали книги та знімали відеоролики, змагаючись за перемогу, то ми вирішили, що їм цікаво буде, хай на один день, спробувати себе в ролі студента-журналіста, -видавця та -філолога. І не помилилися, — ділиться враженнями Людмила Солодка. — Всі були задоволені, це важко було не помітити дивлячись на щасливі обличчя екскурсантів. Тепер ми готуємося до візиту дітей, які виграли сертифікати  студентів-редакторів та -філологів. Цей наш перший досвід показує, що співпраця з школами у такому форматі матиме яскраве продовження.

Додому всі учасники заходу поверталися з гарним настроєм, яскравими враженнями та подарунком — святковим випуском газети «Наш Національний». Над цим виданням уже не один рік працюють у творчому тандемі кафедра журналістики, реклами та PR-технологій й кафедра видавничої справи, редагування й теорії інформації.

Олена Фесенко, Альона Дубова, студентки 2-Ж курсу ННІ УФСК