Більшість випускників залишаються вірними обраній спеціальності і успішно знаходять себе у професійній діяльності, працюючи за фахом і за кордоном, роблять вагомий внесок у розвиток науки і виробництва, очолюють потужні підприємства і організації.

Прикладом є випускниця спеціальності 102 «Хімія» Світлана Філоненко (Шишкіна). Наукові установи, в яких працювала і працює Світлана, є найбільш шанованими науковими мережами в Німеччині, а можливість працювати в них дало саме навчання в Черкаському національному університеті.

Вона довгий час працювала в інституті колоїдів та поверхневих явищ товариства Макса Планка, Потсдам (Німеччина). Потім переїхала в м. Тельтов. Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідав компетент-центр стартапів у місті Тельтов, де мав зустріч і з командою стартапів, у якій працює Світлана. Науковці винаймають у центру лабораторні приміщення, де вони проводять свої дослідження з гідротермальної гуміфікації щорічних рослинних відходів.

— Досвідчені і талановиті викладачі дали не лише базові знання, але й навчили здобувати знання самостійно, критично мислити та вміння аналізувати. За це я щиро вдячна всім викладачам університету, особливо колективу кафедри хімії та наноматеріалознавства, — наголосила Світлана.

 Кафедра хімії та наноматеріалознавства