54 випускники кафедри військової підготовки присягнули на вірність українському народові. Це вже третій випуск кафедри.

За два роки юнаки й дівчата вивчили військову техніку та зброю, тактичні прийоми ведення бойових дій, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу, набули навичок із тактики, вогневої підготовки, топографії, військової психології, опанували стройові прийоми та статути Збройних Сил України.

Підсумком став навчальний збір та випускні іспити, які приймала екзаменаційна комісія кафедри на чолі з військовим комісаром Черкаської області полковником Сергієм Лобаном.

Майбутні офіцери урочисто склали Присягу на території військової частини, до якої студенти кафедри були прикріплені під час проходження табірного збору. Щоб їх привітати, зібралися військові керівники Черкаського гарнізону та Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені Ігоря Момота, перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко, викладачі кафедра військової підготовки у повному складі, батьки та друзі.

Складання Присяги — важлива подія, яку з хвилюванням згадували цього дня всі, хто має військове звання.

Військовий комісар Черкаської області, начальник Черкаського гарнізону полковник Сергій Лобан наголосив, що солдат складає присягу раз у житті.

— Українська армія — це не лише сучасна зброя і технології, це професійні й патріотичні солдати! — сказав він. — До сучасного військовослужбовця висуваються особливі вимоги. Тому ваші батьки можуть вами пишатися, адже ви поповнили ряди захисників України! Бажаю застосувати свої знання лише в мирний час, але будьте готові стати на захист своєї держави!

— Маю честь привітати вас зі знаменною подією! — звернувся до майбутніх офіцерів перший проректор Черкаського національного університету Василь Мойсієнко. — Якщо любиш свою країну, то відстоювати її інтереси — то найпочесніша професія. Ми вдячні вам за те, що обрали для опанування військової справи наймолодшу в Україні військову кафедру. Ви не пошкодуєте про свій вибір, адже керівництвом Черкаського національного університету зроблено все для її оснащення, для налагодження зв’язків із військовими підрозділами, які активно допомагають у підготовці офіцерів.

Василь Миколайович подякував усім, хто підтримував кафедру та навчав наших студентів — Черкаському обласному військовому комісаріату і його очільнику полковнику Сергію Лобану, Головному центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (с. Оршанець) і його начальнику полковнику Дмитру Коцерубі, особовому складу військової частини та її т. в. о. командира майору Олексію Савченку.

Напутні слова майбутнім офіцерам та слова вдячності їхнім рідним сказали й в.о. начальника Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України імені Ігоря Момота підполковник Роман Науменко, начальник Черкаського зонального відділу військової служби правопорядку полковник Сергій Чередниченко, т.в.о. командира військової частини майор Олексій Савченко.

Від імені випускників наставникам, викладачам кафедри, керівництву університету подякував Олексій Шандра. Випускник висловив також вдячність в.о. ректора університету Олександру Черевку, який ініціював відкриття військової кафедри та за короткий термін створив умови для підготовки офіцерів запасу.

Капелан Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ о. Назарій благословив майбутніх воїнів та закликав їх завжди стояти на захисті України.

Склавши Присягу, випускники отримали довідки про проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Після атестації наказом Міністра оборони України їм буде присвоєно первинне офіцерське звання — молодший лейтенант запасу.

Нагадаємо, до 20 вересня триває набір на навчання на кафедрі військової підготовки ЧНУ ім. Б. Хмельницького за програмою підготовки офіцерів запасу за двома військово-обліковими спеціальностями.

 

БІЛЬШЕ ФОТО


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького