Нещодавно викладачка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Анжела Іржавська відвідала вебінар професорки Харківського національного університету ім. В. Каразіна Гелінади Грінченко.

Тема вебінару — «Усна історія в навчальному процесі: як створювати та працювати з усноісторичними свідченнями».

Захід відбувся за сприяння Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

На вебінарі було порушено низку актуальних для історичних досліджень питань: що вивчає усна історія; як відбувається безпосередній процес передачі та запису спогадів чи автобіографічних оповідей; створення в результаті цього процесу нових історичних джерел; як відбувається реконструктивний аналіз отриманих джерел; якими є форми оприлюднення результатів досліджень, проведених на основі методу усної історії.

На заході присутні з'ясували, що усна історія дає можливість ґрунтовного дослідження історії повсякдення, соціокультурних та політичних реалій, норм, цінностей та моделей поведінки людини в тих чи інших обставинах розвитку суспільства.

Анжела Іржавська, доцентка кафедри ВІМВ