Викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у складі судівської колегії долучилися до міського конкурсу відеороликів та анімаційний фільмів у межах реалізації проєкту «Черкаси_Gleding».
Професор ННІ іноземних мов Сергій Данилюк та директорка ННЦ ментального здоровʼя Юлія Сіденко разом з іншими членами журі протягом грудня переглядали відеороботи про антибулінг та визначали переможців.
Свої роботи на конкурс надіслав 31 учасник від 18 закладів освіти міста.
Ініціатор проєкту — Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 20, яка стала переможницею загальноміського конкурсу на отримання грантів Черкаського міського голови в галузі загальної середньої освіти в 2024 році.
Нагородження переможців і призерів міського конкурсу проходило 20 січня в Черкаському художньому музеї.
Подяки від міської влади отримали і Юлія Сіденко та Сергій Данилюк з рук профільної заступниці міського голови, голови журі Анастасії Чубіної, яка завітала привітати та відзначити переможців конкурсу.
— Цікаво було переглядати конкурсні роботи, адже серед школярів набуває популярності рух гледінг — концепція турботливого ставлення до інших, — розповіла психологиня Юлія Сіденко. — Ідею створила тренерка з емпатії Сірі Абрахамсен, яка через дитячі книжки навчила дітей підтримувати однокласників і робити їхній день трохи щасливішим. Гледінг вчить не лише уникати булінгу, а й свідомо створювати доброзичливу атмосферу в школі. Учнів заохочують до простих дій: поговорити з новеньким, підтримати того, хто сумує, або просто зробити комусь комплімент.
Ініціатива вже активно поширюється не лише у Норвегії, а стає новим підходом у вихованні дітей по всьому світу.
https://cdu.edu.ua/news/vykladachi-chnu-otrymaly-podiaky-vid-miskoi-vlady-za-uchast-u-zhuri-proiektu-cherkasygleding.html#sigProId2c4a329fbf
ННЦ ментального здоров’я