Боєць Третьої окремої штурмової бригади Збройних Сил України Руслан Неровня презентував у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького свою дебютну збірку оповідань «Чорні тіні».
На подію зібралися студенти, викладачі ННІ української філології та соціальних комунікацій та небайдужі черкасці, які прийшли почути особисту історію військовослужбовця й дізнатися про війну на сході з перших уст.
Під час зустрічі Руслан активно спілкувався з гостями, розповідав про найбільш емоційні тексти, що знайшли відгук у його серці. Особливо багато уваги він присвятив темі кохання, яка постійно нагадувала про себе.
Книга побачила світ у видавництві «Майстерня друку» Юлії Чабаненко. Зустріч модерували редакторки видання Неля Левченко та Анна Маісурадзе.
— Писав протягом усіх бойових дій, адже це допомагало зняти емоційну напругу. Коли поділився творами з другом, він наполіг, щоб я видав книгу. Момент, коли я ледь не загинув, змусив мене зробити це. Пішов на службу на самому початку вторгнення. Було важко навіть думати про те, щоб створити родину. Прагнув залишити після себе щось важливе, бо бачив, як гинуть побратими, і на згадку про них нічого не залишалося, — поділився Руслан Неровня з присутніми.
Та додав, щоб потрапити до «Майстерні друку», йому довелося поспілкуватися з сімома різними людьми.
— Коли вже написав книгу і почав її розробку, зрозумів, що звертатися до видавництва було вже пізно. Більшість видавництв не беруть готовий продукт. Однак Юлія Анатоліївна погодилася. Вона дуже допомогла. Тоді ще мав обмежений зв'язок і нам було важко зідзвонюватися.
За словами автора, у своїй книзі він розкриває чотири основні теми: війну, кохання, соціум та роздуми про життя.
— Теми війни у книзі відображають моє життя, зокрема через історії побратимів. Я розповідаю про те, як військові переживають кохання на відстані, адже ця тема близька багатьом. Окремо йдеться про ставлення соціуму, яке я відчував. А роздуми про життя — це саморефлексії та процес розуміння себе, — пояснив Руслан Неровня.
Доєдналися студенти різних спеціальностей: майбутні філологи, журналісти, видавці, піарники, педагоги, зауважила організаторка заходу, очільниця Буккросинг-клубу «Freebook», доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмила Солодка:
— Ми завжди раді таким зустрічам, коли автори діляться зі студентами своїм досвідом. Саме тому об'єднали спільноти Буккросинг-клубу «Freebook» та Літхабу «Рефлексія», роботу якого координує доценткою кафедри української літератури та компаративістики, заступник директора ННІ української літератури та компаративістики Оксана Вертипорох. Ми почули голос молодого поета, і це особливо важливо, адже його твори народилися на передовій. Сьогодні це актуально як ніколи.
Студентам Руслан Неровня побажав стати більш свідомими. Щоб вони шукали відповіді на питання: Чому я тут? Що я роблю? Навіщо я це роблю?
— Книга вразила тим, що автор передає все настільки чисто і глибоко. Я немов занурююсь у саму поезію, відчуваю себе поруч із ним на передовій. Відчуваю ті емоції, які він і його побратими переживають, стоячи на захисті нашої країни. Такі твори потрібні, щоб краще розуміти реалії, в яких живемо, — поділилася студентка 4 курсу ОП «Видавничий бізнес, редагування і медіадизайн» Ірина Захарченко.
На заході розігрувався один примірник книги з автографом автора за найкраще питання до нього. Автор також сам обрав питання, яке йому найбільше сподобалося. Він подарував книгу з автографом студентці першого курсу спеціальності «Початкова освіта» Катерині Безпоясній.
Окрім того, всі охочі могли придбати книгу «Чорні тіні» для своїх поличок. Тираж книги складає 600 примірників, з яких 200 вже були продані побратимам та керівництву Руслана Неровні.
— Атмосфера зустрічі була теплою й щирою. Ми не лише почули уривки з роману, а й особисто поспілкувалися з Русланом, поставили запитання та мали нагоду отримати автограф. Захід залишив приємне враження і надихнув багатьох замислитися про силу літературного слова та важливість підтримки сучасних українських авторів, — поділився враженнями студент 1 курсу ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Владислав Метеля.
https://cdu.edu.ua/news/viiskovyi-ruslan-nerovnia-prezentuvav-svoiu-debiutnu-poetychnu-zbirku-v-cherkaskomu-natsionalnomu.html#sigProId0aba6e5610
Джерело: «Прочерк»
Віталіна Скороход, Яна Трохименко, студенти 4-ВБ курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій
Пресслужба Черкаського національного університету іені Богдана Хмельницького
Пропонуємо переглянути детальніше в сюжеті на ТРК «Ільдана», а також прочитати про цю подію на сайті «Нова доба»