Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького отримав безоплатний доступ до міжнародної наукометричної бази Scopus. Відтепер науковці університету зможуть користуватися базами Scopus і Web of Science. Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства освіти і науки України.
За інформацією МОНУ, із 135 заявок від закладів вищої освіти Міністерства освіти і науки України понад 100 отримали високі бали і матимуть підключення одразу до обох баз — Scopus і Web of Science. Підключення до них буде здійснюватися в усіх регіонах України.
Доступ одразу до двох міжнародних наукометричних баз дозволить науковцям, аспірантам та студентам Черкаського національного користуватися системою цитування. Зокрема, база Scopus є найбільшою в світі, єдиною мультидисциплінарною реферативною базою даних. Вона оновлюється щодня і є найбільшою базою даних наукових публікацій без повних текстів. База забезпечує якісну підтримку в пошуку наукових публікацій і пропонує посилання на всі існуючі цитати з широкого обсягу доступних статей.
База Web of Science є базою даних Філадельфійського інституту наукової інформації (Thomson Reuter Master Journal List). Вона охоплює більше 9 тисяч видань англійською і частково німецькою мовою і містить три бази — Science Citation Index Expanded (природничі науки), Social Sciences Citation Index (суспільні науки), Arts and Humanities Citation Index (мистецтво та гуманітарні науки).
Ці ресурси містять не повні тексти статей, а посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що трапляються в кожній публікації. Це дозволить науковцям у короткі терміни отримати найповнішу бібліографію з будь-якої теми.
— Переконаний, що включення Черкаського національного університету до міжнародної наукометричної бази Scopus принесе науковцям закладу вищої освіти нові відкриття та досягнення, — зазначає ректор Олександр Черевко.
Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького