На честь 75-річчя навчально-наукового інституту фізичної культури, спорту із здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася міжнародна науково-практична конференція «Тенденції, проблеми та виклики сучасної фізіології, рухової активності та фізкультурно-спортивної реабілітації». Захід проходив у змішаному форматі.
Конференція об’єднала кафедру анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ЧНУ та Київський національний університет фізичного виховання і спорту України вже вдруге (у минулому році і у теперішньому) для проведення разом наукового форуму, який викликає дедалі більшу зацікавленість серед наукової молоді, знаних вітчизняних та іноземних вчених та вже стає традиційним.
Зі вступним словом звернулися проректор з наукової інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету Олександр Спрягайло та проректорка з науково-педагогічної роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України Ольга Борисова.
Співголовами оргкомітету були Лідія Ілюха, завідувачка кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації ЧНУ і Вікторія Пастухова, завідувачка кафедри медичної біології та спортивної дієтології Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Модераторами конференції виступили Лілія Юхименко, докторка біологічних наук, професорка ЧНУ і Вікторія Пастухова, докторка медичних наук, професорка Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Захід розпочався хвилиною мовчання на честь воїнів, що загинули за свободу і суверенітет Української державності.
Конференція проводилась із метою отримання нових знань, сприяння розвитку науки, виявлення обдарованих молодих українських вчених та підтримки розвитку інтелектуальних, творчих здібностей науковців, об'єднання досягнень наукового світу, спрямованих на відкриття можливостей майбутнього. Тематика окреслювалась колом питань, що стосувались моделювання та алгоритмізації реабілітаційних заходів; теорії і практики поліпшення розумової діяльності та рухової активності; особливостей відновлення функціональних можливостей, моніторингу функціональних станів; проблем нейрофізіології поведінки, психофізіологічних станів, генетики спорту; відновлювальних практик, тренувальних і здоров’я-зберігаючих програм, а також інших сфер, суміжних із фізіологією, фізичною культурою, руховою активністю, фізичною та фізкультурно-спортивною реабілітацією.
На конференції відбулось спілкування і обмін думками як з молодими вченими, так і з досвідченими видатними спеціалістами із закладів вищої освіти, наукових та науково-дослідних установ України, Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Туреччини, Німеччини. Було представлено до публікації та обговорення більше 70 тез доповідей.
Як відомо, за сучасних умов розвитку нових технологій, необхідними і затребуваними якостями особистості є творчість, пізнавальна активність, здатність до самостійного пошуку шляхів вирішення актуальних проблем. Саме такими рисами володіли учасники цієї конференції, які ознайомилися та з представленими науковими матеріалами за багатьма напрямами: медико-біологічні проблеми спорту і рухової активності; фізична реабілітація при порушеннях різних систем організму; проблеми реабілітації та відновлення за особливих умов; фізіологічні та психічні аспекти здоров’я людини.
Відчутним було й те, що третій рік повномасштабної війни змінив звичні траєкторії наукової думки, навів нові акценти в пріоритетах досліджень. Багато робіт учасників спрямовувались на отримання результатів, що мають військове чи подвійне призначення.
Черкаська та київська наукові когорти змогли разом провести масштабний науковий захід, що став потужним майданчиком для цікавих доповідей та плідних обговорень. У панельних дискусіях взяли участь знані науковці, доктори наук, професори, а також аспіранти, як представники майбутнього вітчизняної науки. На секційних засіданнях виступили студенти магістратури та бакалаврату. Свої доповіді вони присвятили результатам власних наукових напрацювань.
Упродовж пленарних засідань учасники заслухали 17 наукових доповідей, серед яких були виступи знаних вчених.
Справжньою родзинкою конференції стали виступи аспірантів ННІ ФКСЗ Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, які у своїх доповідях торкнулися низки важливих актуальних тем.
На 4 секціях виступили більше, ніж 40 магістрів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Київського національного університету фізичного виховання і спорту України, заручившись підтримкою своїх керівників.
Висловлюємо подяку всім учасникам Міжнародної конференції «Тенденції, проблеми та виклики сучасної фізіології, рухової активності та фізкультурно-спортивної реабілітації» і щиро зичимо творчого натхнення й успіхів! — зазначила Лідія Ілюха.
https://cdu.edu.ua/news/vidbuvsia-naukovyi-forum-prysviachenyi-problemam-reabilitatsii.html#sigProId79ab70ae02
Кафедра анатомії, фізіології та фізичної реабілітації