Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

У ЧНУ ім. Б. Хмельницького відбулась презентація книги доцентів ННІ історії і філософії Олександра Овчаренка та Олени Сухушиної «Міжнародні відносини напередодні й у період Першої світової війни 1914–1918 рр.» (у документах і спогадах сучасників). Відкрив її проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, професор Сергій Корновенко.

Він звернув увагу присутніх на те, що науковий доробок О. Овчаренка і О. Сухушиної має потужне науково-практичне значення та розрахований як на фахівців істориків, так і студентів, які вивчають історію Першої світової війни.

Голова зібрання директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доцент Григорій Голиш ознайомив присутніх із низкою рецензій на Хрестоматію від провідних наукових закладів України та від свого імені підкреслив, що це видання багатофункціональне, але найголовне його призначення — для студентів.

Співавторка Олена Сухушина ознайомила присутніх із структурою Хрестоматії, анонсувала основний зміст її розділів і зазначила, що існує низка питань, в яких автори дотримуються дещо іншої точки зору, відмінної від тієї, що встановилась в радянській і російській історіографії.

Олександр Овчаренко привернув увагу викладачів та студентів до низки проблем Першої світової війни, що є дискусійними в історичній літературі та обґрунтував ті новації, які містять авторські коментарі з проблем причин світової війни, політики Росії, Німеччини та Великої Британії, Боснійської кризи 1908 р., Сараєвського вбивства, вступу Туреччини та Болгарії у війну, поділу Азійської Туреччини та ін.

Власними враженнями поділилися професори, доценти та студенти  ННІ історії і філософії. Директор ННІ історії і філософії, професор Наталія Земзюліна відзначила, якщо ННІ історії і філософії треба буде сьогодні представити себе, ми зробимо це саме цією книгою. Професор Олександр Перехрест зауважив, що зміст цього видання виходить далеко за рамки хрестоматії. Одна із рецензентів Хрестоматії, доцент Вікторія Кірєєва підкреслила, що, на жаль, документам із всесвітньої історії у вітчизняній історіографії не приділяється такої уваги, як з історії України, і тому видання такої книги в стінах нашого інституту можна вважати вагомим внеском в історичну науку. Вона також зауважила, що у книзі наявні змістовні та переконливі коментарі переважної більшості документів, а також наведені фрагментарні спогади сучасників. Професор Анатолій Морозов зазначив, що ця книга є вагомою заявкою на відкриття спеціальності з міжнародних відносин у ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Професор Віталій Масненко, характеризуючи актуальність видання відзначив, що на прикладі книги Овчаренка О. І і Сухушиної О. В. ми маємо справу з формуванням української позиції і концепції бачення Першої світової війни. Професор Віктор Гуцуляк висловив думку, що цією книгою автори заявили про потужний науковий потенціал Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

На презентації виступила мовний редактор Хрестоматії, доцент Ольга Мірошник, яка розповіла, що під час редагування намагалась зберегти особливості мови та стилю дипломатичних документів і в той же час зробити їх зрозумілими для сучасного читача.

Від імені студентів власними думками поділилися студенти-історики 4-го курсу С. Дяжур і М. Канюка, котрі зазначили, що в книзі особливо доречними є авторські коментарі та змістовний іменний покажчик, які студентам дуже потрібні для розуміння всього комплексу питань міжнародних відносин і дипломатичної боротьби в ході Першої світової війни.

Учасники заходу побажали авторам творчих успіхів і продовження дослідження історії Першої світової війни.

ННІ історії і філософії