31 жовтня – 1 листопада на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького було проведено ІІ Всеукраїнську наукову конференцію «Сільське господарство України під час війни: виклики та проблеми аграріїв».
У роботі конференції взяли участь близько 40 науковців та фахівців-практиків, які представляли 12 установ та організацій. Тематичні напрями конференції охоплювали загальне землеробство, агрохімію, селекцію і насінництво, овочівництво, плодівництво, рослинництво, кормовиробництво і луківництво, первинну обробку продуктів рослинництва, агроекологію, економіку та підприємство.
З вітальним словом до учасників конференції виступили ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професор Олександр Черевко; декан факультету агротехнологій і природокористування Подільського державного університету, доцент Віталій Лапчинський та директор ДП «Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу» Юрій Маловічко. Усі вони відзначали виклики, які постали перед аграрним сектором України з початком російського широкомасштабного вторгнення в Україну.
Учасники конференції і студенти ННІ природничих та аграрних наук мали нагоду заслухати доповіді та взяти участь в їх обговоренні. Зокрема, жваву дискусію викликали доповіді Олександра Демиденка, доктора с.-г. наук, старшого наукового співробітника Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції ННЦ «Інститут землеробства НААН», викладача кафедри біології, екології та агротехнологій ННІ природничих та аграрних наук на тему: «Відтворення родючості ґрунту в агроценозі: синергія відновлення у військовий час», а аткож Ігоря Гаро, керівника Селекційно-дослідної станції ТОВ «ДСВ-Україна» на тему: «Виклики та проблеми селекції та насінництва в україні». Жваву зацікавленість викликала доповідь Володимира Конограя, кандидата біологічних наук, керівника агробіологічної лабораторії ВСП ТОВ «Інститут здоров’я рослин» «Укравіт Сайенс Парк» на тему: «Наукова колаборація в сільському господарстві. досвід Ukravit Institute», в якій доповідач привернув увагу до міжнародного досвіду проведення наукових досліджень.
У цілому конференція пройшла в добрій і невимушеній атмосфері, адже зібралися зацікавлені в розвитку аграрної сфери фахівці, які мають спільні погляди на необхідність всебічного розвитку агрономії в практичному, науковому та освітньому напрямках. Без сумніву, конференція мала значний інтерес як для учасників, котрі мали можливість обміну досвідом з колегами, так і для студентів, які мали нагоду поспілкуватись як з знаними науковцями так і визнаними практиками аграрної справи.
За результатами роботи конференції планується видання її матеріалів.
https://cdu.edu.ua/news/vidbulas-naukova-konferentsiia-z-ahronomii.html#sigProIde11cda3309
ННІ природничих та аграрних наук