Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив низку заходів для підтримки науково-технічного та науково-дослідного секторів України, про це повідомляє Міністерство освіти і науки України з посиланням на Міністра Сергія Шкарлета.

«Борис Джонсон зазначив, що залишається відданим забезпеченню майбутнього, в якому Україна та Великобританія процвітають разом» — цитує сайт МОНУ повідомлення з його телеграм-каналу.

Уряд Великобританії прийняв рішення збільшити фінансування програми Researchers at Risk Fellowship у чотири рази, повідомляє Міністр освіти і науки України.

«Ми високо цінуємо рішення Уряду Великої Британії щодо розширення стипендіальної програми Researchers at Risk Fellowship. Понад 130 українських науковців отримають підтримку в межах програми, що стартувала в березні. Спочатку на програму було виділено 3 млн фунтів стерлінгів, а оголошені сьогодні додаткові 9,8 млн дозволять їй значно розширитися», — зазначив Сергій Шкарлет. 

Українські вчені, які вимушено переїхали за кордон або не змогли повернутися додому через агресію рф, зможуть продовжувати дослідження та обмінюватися досвідом з іноземними колегами завдяки підтримці Великобританії.
За стипендіальною програмою передбачається виплата заробітної плати та покриття витрат на проживання до двох років для українських дослідників. Згодом науковці зможуть повернутися додому та зробити вагомий внесок у відновлення країни.

«Не менш важливою є підтримка українських університетів, які завдяки новій програмі UK twinning programme зможуть працювати з провідними університетами Великої Британії. Вірю, що ця колаборація посилить співпрацю між нашими державами у сфері освіти та науки», — написав Міністр.

Крім того, Уряд Великобританії надасть фінансування для підтримки програми побратимів Universities UK International і Cormack Consultancy Group. Проєкт має на меті встановити більше ніж 100 довгострокових програм партнерства для підтримки українських інституцій, студентів і дослідників під час війни.

79 університетів Великобританії вже підписали програму.

Університети та установи Великобританії масово виступили за підтримку українських колег.

Видавництво Bentham Science відновило для українських вчених доступ до електронних ресурсів.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького як активний учасник українсько-британських програм, також зацікавлений у таких заходах.

Так, ЧНУ долучився до участі у програмі «Ініціатива Єднання», започаткованої Британською консалтинговою групою Кормак за підтримки Міністерства освіти і науки України. Група Кормак знайшла партнера для ЧНУ це Рохемптонський університет, Лондон (Велика Британія). Наразі вже відбулося кілька зустрічей з британським університетом на яких  обговорили перспективи співпраці та підписання меморандума з цим університетом.

Крім того, науковці кафедри журналістики, реклами та PR-технологій беруть участь у програмі Еразмус+ KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти  у партнерстві з Університетом Бат Спа.

Також група науковців ЧНУ є учасником програми вдосконалення викладання у вищій освіті України організатором якої є Британська Рада в Україні.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну студентка ННІ природничих та аграрних наук проходить практику в хімічній лабораторії в  університеті у Великій Британії Sheffield Hallam University.

 
Джерело: Міністерство освіти і науки України