Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького привітав обласний краєзнавчий музей зі сторіччям. Виставка-презентація університету, пісні від студентського вокального гурту «Серця трьох» та показ ексклюзивних вишиваних суконь від мистецького бренду родини Теліженків у виконанні студенток ЧНУ стали окрасою краєзнавчого свята «Наша Черкащина» та подарунком музею-партнеру.

— Черкаський обласний краєзнавчий музей — один із найстарших та один із кращих в Україні, — сказав у своєму вітальному слові ректор Черкаського національного Олександр Черевко. — Дякую всім, хто створював, збагачував його фонди, і всім, хто його розвиває. Адже працівники закладу роблять те, що відповідає потребам сьогодення. А нині нам найбільше потрібна самоідентифікація, якої ми досягаємо через власну історію, культуру, через історичну правду. Це платформа нашої єдності, подолання наших проблем. Обласний краєзнавчий музей завжди на передовій у боротьбі за історичну правду. Саме тут у 2007 році вперше експонувалися оприлюднені Службою Безпеки України архіви, що стосувалися Голодомору 1932-1933 років. Заходи з відновлення історичної правди активно проводяться колективом музею і сьогодні.

Ректор відзначив, що професори та студенти прийшли сьогодні привітати краєзнавчий музей. Адже між навчальним та музейним закладами дуже багато спільного.

— Сьогоднішнє краєзнавче свято об’єднало всі творчі спілки краю, його університети. І це невипадково. Свого часу саме в середовищі науковців виникла ідея створити краєзнавчий музей, — зазначив професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЧНУ ім. Б. Хмельницького, голова Черкаської обласної організації Спілки краєзнавців України Василь Мельниченко.

Учасники свята, серед яких заступник голови Черкаської облдержадміністрації Сергій Овчаренко, керівництво краєзнавчого музею, а також всі охочі залюбки фотографувалися на тлі експозиції університетського Музею українського рушника (ННІ української філології та соціальних комунікацій), розглядали експонати археологічного музею ЧНУ (ННІ історії і філософії), який демонстрував знахідки студентів під час археологічної практики, пригощалися українськими стравами, приготовленими студентами ННІ економіки і права за рецептами з книги професора Анатолія Чабана «Щедрий стіл».

А наукова бібліотека університету представила стенди краєзнавчої літератури авторства викладачів університету, почесних краєзнавців — Василя Мельниченка, Григорія Голиша, Сергія Корновенка, Анатолія Морозова, Анатолія Чабана, Олени Костюкової, а також лауреатів краєзнавчих премій різних років.

Родзинкою свята стала мистецька виставка родини Теліженків — засновників бренду «TELIZHENKO. Fashion house». Їхні сукні продемонстрували дівчата-студентки Черкаського національного університету.

— Переконаний, що треба вміти бачити, слухати і відчувати подих рідної землі, і тоді ця земля віддячить щедрими дарами, — зазначив Олександр Черевко. — І це своєю творчістю доводить родина Теліженків, яку я давно знаю й шаную. Університет завжди підтримує митців, музейників, культуру. Сьогодні на цьому святі спільно з нами і влада, тож бажаю процвітання всім учасникам дійства!

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького