Академічна спільноте світу продовжує надсилати українцям слова підтримки в боротьбі з російською агресією.

Україністи і русисти Філософського факультету Загребського університету приєднуються до хвилі демонстрацій і звернень усіх людей світу і піднімають свій голос проти війни:

ЗВЕРНЕННЯ

членів Відділення східнослов’янських мов і літератур

Філософського факультету у Загребі

  

Ми, — глибоко зворушені трагічними воєнними діями і стражданнями мирного населення на території України, які упродовж останніх днів шокували світ, а також і гуманітарною кризою і хвилею біженців – сотень тисяч невинних мирних громадян, що змушені полишати свої домівки, — одностайно і від імені всіх членів Відділення східнослов’янських мов і літератур Філософського факультету Університету у Загребі, і україністів, і русистів, висловлюємо найглибший жаль і співчуття усім колегам в Україні, їхнім родинам і друзям.

Керуючись гуманістичними ідеалами і вірою в основні цінності, які існують і мають існувати у вільному й відкритому суспільстві європейської цивілізації, ми солідарні у боротьбі українського народу за збереження власної мови, культури, ідентичності. Сьогодні український народ обороняє територіальну цілісність, право на власне існування й автентичність, яке війна поставила під сумнів. Під прикриттям різних звинувачень, навіть й у нацизмі, відбувається жорстокий збройний напад на незалежну державу. Тому ми засуджуємо агресію на Україну і її жителів та захоплюємося відвагою і єдністю українського народу у боротьбі за збереження гідності, власної мови і культури.

Україністи і русисти Філософського факультету Загребського університету приєднуються до хвилі демонстрацій і звернень усіх людей світу і піднімають свій голос проти війни!

Члени Відділення східнослов’янських мов і літератур