Студентський гурток «За лаштунками історії мистецтв» ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вирішив долучитися до  флешмобу «Відомі шедеври» за допомогою підручних засобів.

Варто зазначити, що Каліфорнійський Музей Ґетті знайшов спосіб розважити людей під час карантину і запустив у мережі флешмоб, який полягає у відтворенні відомих картин за допомогою речей, що знаходяться вдома. Так, для участі у челенджі потрібно обрати шедевр або ж улюблений твір мистецтва, який хочеться повторити. Необхідно підібрати деталі, що максимально копіюють елементи на картині, і повторити їх подібно до оригіналу.

Кураторка гуртка, доцентка Марина Захарченко каже, що студенти й навіть випускники охоче долучилися і були дуже активні:

— Першочергово виникло бажання організувати дистанційне засідання, адже «радість людського спілкування» ніхто не відміняв. Студентам було запропоновано онлайн відвідати музеї і за прикладом Музею Ґетті обрати картину, яка найбільш імпонує або ж яку є можливість відтворити. Студенти досить активно «включилися в процес», за що їм щиро вдячна!

Своїми враженнями поділилися й учасники студентського гуртка:

— Дуже незвичне заняття було, але захопливе, адже в цих карантинних буднях прокинулася фантазія! Дякую нашому гуртку за таку можливість і за те, що не дивлячися на відстані, що нас розділили, ми доторкнулися до прекрасного та підняли настрій не тільки собі, а й своїм родинам! — зазначила випускниця 2017 року Анна Бас.

— Цей челендж дуже цікавий та новий для нас. Мені сподобалося, адже можна не лише більше довідатися про цікаві експозиції, а й стати їх частиною. Це захоплює, надихає та дає кожному незабутні враження, — розповіла студентка 2-А курсу Даріна Кузюк.

Пропонуємо ознайомитися з творчими роботами студентів:

Фрідріх фон Амерлінг «Портрет принцеси Марії Франциски Ліхтенштейн», 1836 р. (Національний музей Ліхтенштейн, Відень) /

Анна Орловська, випускниця ННІ історії та філософії 2017 року

Оноре Дом’є «Вулиця Транснонен 15 квітня 1834 року», 1834 р. (приватна колекція) / студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії
Анна Сіренченко, 2-А, та Максим Попов, 2-Б

Франсіско де Сурбаран, «Діва Марія в дитинстві», 1632-1633 р. (Музей Метрополітен, Нью-Йорк) /
студентка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Віталіна Постоєнко, 2-А

Фріда Кало «Час збігає», 1929 р. /
Анна Бас, випускниця ННІ історії та філософії 2017 року

Гаспар Камс — ілюстрація без назви, 1930 р. /
студентка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Даріна Кузюк, 2-А

Джон Еверетт Мілле «Місіс Джеймс Уайетт-молодша і її донька Сара», 1850 р. (Тейт Брітанія, Лондон) /
студентка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталія Вілецька, 2-А

Вінсент Ван Гог «Автопортрет із відрізаним вухом і люлькою», 1889 р. (Приватна колекція  Ставроса Ніархоса) /
Анна Орловська, випускниця ННІ  історії та філософії 2017 року

Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Юнак із корзиною фруктів», 1593 р. (Галерея Боргезе, Рим) /
Марина Захарченко, доцент кафедри АСГІН

Ян Вермеєр «Дівчина з перловою сережкою», 1665 р. (Королівська галерея Мауріцгейс) /
студентка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Соляр Таня, 4-А

Відвідати 39 музеїв онлайн може кожен охочий, для цього треба натиснути ТУТ. Варто також зазначити, що в цьому навчальному році студентський гурток «За лаштунками історії мистецтв» відсвяткував своє 5-річчя.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії