bgb
 
 
 
 
 

На Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю «Помаранчева революція та Революція Гідності — ключові події сучасного українського націєтворення» в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася плідна наукова дискусія, присвячена революційним подіям 2004 року, 2013-2014 років та їхньому впливу на сьогодення.

Так, на пленарному засіданні, було виголошено і обговорено низку доповідей з історичних, політологічних, антропологічних, міжнародних аспектів теми: Миколи Жулинського «Помаранчева революція: спогади й роздуми», Василя Мойсієнка «Вплив Помаранчевої революції на консолідацію сучасної української нації та формування громадянського суспільства: політико-правовий зріз», Юрія Присяжнюка «(Суб)культура учасників Євромайдану як чинник формування громадянського суспільства», Вікторії Пилипенко «Питання етимологічної та історично-правової сутності українських Майданів», Володимира Скляра «Збереження наслідків російщення України в етномовному складі населення східних та південних областей», Анни Каюк та Сергія Шамари «Українська молодь у двох національних революціях початку XXI століття (паралелі, процеси, постаті)», Максима Попова «Вплив російського чинника на позицію США щодо помаранчевої революції в Україні», Євгена Яковенка «Євромайдан та російська агресія проти України в польському медіадискурсі (2013-2023 рр.)», Олександра Калька «Участь ВГО «Спілка офіцерів України» у Революції Гідності», Богдана Калініченка «Аудіовізуальні складові президентської передвиборчої кампанії 2004 року в Україні», Олени Бундак «Увіковічення пам'яті загиблих волинян у науково-довідкових виданнях «Волинський пантеон».
Модерував дискусію на пленарному засіданні завідувач кафедри історії України Віталій Масненко.

Цікаве обговорення відбулося на студентській секції, де були репрезентовані дослідні роботи студентів ЧНУ та інших закладів вищої освіти.

Варто відмітити широке представництво учасників конференції. До пленарного та секційних засідань долучилися науковці з академічних інституцій: Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України та Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. У роботі конференції взяли участь науковці, які представляють Український інститут національної пам’яті та Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства.

У заході також взяли участь колеги Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Карпатського університету імені Августина Волошина, Криворізького національного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Національної академії внутрішніх справ, ПрАТ «Приватний вищий навчальний заклад «Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій», Луцького інституту розвитку людини університету «Україна».

Міжнародна складова була репрезентована польськими колегами, зокрема з Варшавського університету, Сілезького університету в Катовицях, Академії військової справи у Варшаві та Університету Яна Длугоша в Ченстохові.

Активний інтерес до заходу виявили представники Черкаської гімназії № 31, Черкаської спеціалізованої школи № 27 імені М. К. Путейка, Сторожинецької гімназії та Бахмутського педагогічного фахового коледжу.

За результатами конференції готується збірник наукових праць.


Кафедра історії України