bgb
 
 
 
 
 

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.

Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького викладачі та студенти облаштували тематичні інсталяції, як вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.

Студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії надали особливого сенсу інсталяції: не лише поєднали визначні українські символи з темою трагедії Голодомору, а й зробили акцент на збереженні пам'яті, яку ворог намагався стерти. Але у незалежній Україні й нині пишуть книги, вивчають історичні джерела, архівні документи, спогади про Голодомор.

В ННІ української філології та соціальних комунікацій організували виставки книжок про Голодомор та рушників із символікою зерна, хліба, засіяного поля.
Також проведено лекції-бесіди зі студентами про важливі етноментальні знаки й символи важливих історичних подій.
Образи зерна, засіяного поля, хліба, зображених на виставкових рушниках, несуть глибокі символічні підтексти про нашу колективну пам'ять.
Книги «Марія» Уласа Самчука, «Жовтий князь» Василя Барки, «Розколоте небо» Світлани Талан, «Тема для медитації» Леоніда Кононовича презентують тригерні больові точки нашої історії.
Такі акції впливають на зацікавлення сучасною молоддю нашою спадщиною, історією, культурою та застерігають від тотальних помилок в майбутньому.


Студенти психологічного факультету встановили меморіальну інсталяцію, вшановуючи пам'ять тих, хто загинув.

Пам'ятаємо, що в Україні Голодомор призвів до багатомільйоних людських втрат і залишився назавжди болючим шрамом у пам'яті кожного українця.

ННІ природничих та аграрних наук

ННІ економіки і права

ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я

ННІ іноземних мов

ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва

ННІ інформаційних та освітніх технологій

Факультет обчислювальних та управляючих систем