У грудні цього року виповнюється 100 років відтоді, як були сформовані перші дипломатичні установи Української Народної Республіки, які повноцінно запрацювали в інтересах українського народу. Цій річниці науковці Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького 5 грудня присвятили круглий стіл «До 100-річчя української дипломатії».
У заході взяли участь проректор із наукової, інноваційної роботи та міжнародної діяльності Сергій Корновенко, заступник Генерального директора національного історико-культурного заповідника «Могила Тараса Шевченка», колишній посол України в Республіці Білорусь Ігор Ліховий, а також професори навчально-наукового інституту історії і філософії Наталія Земзюліна, Анатолій Чабан, Василь Мельниченко. До обговорень під час круглого столу також долучились студенти-першокурсники, що опановують в університеті спеціальність «міжнародні відносини».
Присутніх привітав Сергій Корновенко. Він наголосив, що головним завданням дипломатії є представлення держави на міжнародній арені, формування та позитивного образу країни.
— Щиро вітаю студентів зі свідомим вибором такої складної, але важливої професії. Саме від вас, як носіїв своєї держави, носіїв української національної культури, залежить майбутнє української дипломатії, — звернувся до студентів Сергій Валерійович.
Учасники засідання обговорили питання становлення системи міжнародних відносин, сучасні міжнародні відносини, членство України у міжнародних організаціях, її цивілізаційний вибір у системі міжнародних відносин. Йшлося й про те, яким повинен бути дипломат суверенної України.
Окремою темою для обговорення стала культурна дипломатія України. Із доповіддю з зазначеного питання виступив Ігор Ліховий. Він окреслив основні завдання культурної дипломатії, розповів про особливості розвитку цього напряму в Україні. Ігор Дмитрович зауважив, що наша держава ще досить молода, тому дипломатія, у тому числі й культурна, переживає період свого становлення.
Родзинкою заходу стала презентація книги «Міжнародні відносини напередодні й у період Першої світової війни 1914-1918 рр.» авторства викладачів ЧНУ — Олександра Овчаренка, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, та Олени Сухушиної, кандидата історичних наук, доцента кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки.
https://cdu.edu.ua/news/u-cherkaskomu-natsionalnomu-vidznachyly-storichchia-ukrainskoi-dyplomatii.html#sigProIde00426e063
Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького