У Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького відкрили оновлену астрономічну обсерваторію. Шлях до її створення був тривалим. Саме приміщення було побудоване в 1967–1968 роках. Нова історія обсерваторії почалася в 2007 року з відновлення приміщення, виготовлення  монтувальної установки, придбання та виготовлення більш потужного телескопа тощо.

Спонсорську допомогу для оновлення Астрономічної лабораторії надало Конструкторське бюро Науково-виробничого комплексу «Фотоприлад».

У 2017–2018 роках зусиллями ректорату організовано розробку, фінансування та виготовлення механізму автоматичного повороту купола, що дозволяє у віддаленому режимі доступу працювати з телескопом під час проведення астрономічних досліджень.

В астрономічному комплексі проводитимуться дослідження астрономічних об’єктів методом візуального спостереження і фотографування. Планується  також проведення екскурсій для школярів та вчителів фізики.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького