Пам’ять учасників АТО в Черкасах віднині увічнена в меморіалі «Незламні духом».

Урочисте відкриття меморіального комплексу відбулося напередодні Дня Гідності та Свободи. На площі Слави Черкас із цієї нагоди зібралися міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, заступник голови Черкаської обласної ради Михайло Мушієк, керівники ветеранських організацій, політичних партій, учасники АТО, духовенство та небайдужі містяни. Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко, перший проректор Василь Мойсієнко, завідувач кафедри військової підготовки Володимир Вареник, викладач кафедри, захисних Донецького аеропорту Євгеній Івко теж доєдналися до урочистостей.

Меморіал виконаний за унікальним ескізом із назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова — Дар’я. Дівчина перемогла в міському конкурсі з розробки концепції комплексу пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на сході України.

Меморіал, за задумом Дар’ї, складається з трьох скульптур.

На передньому плані композиції розташована скульптура «Воїна-захисника». Це — збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. Його обличчя частково закрите балаклавою — це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина — чоловіка, діти — батька.

За його спиною ще одна скульптура — «Древо Життя», яке символізує безсмертя, нескінченність життя, а ще — структуру роду (коріння — це минуле (витоки), ствол — сучасне, крона — майбутнє покоління).

Із іншого боку дерева — ще одна скульптура «Воїна з мечем». Він — це народ, який підтримує своїх захисників.

Поруч із «древом» дві стели червоного каменю. На їхніх зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну. Серед тих імен — і ім’я випускника Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергія Єпіфанова.

Над втіленням проєкту Дар’ї Ложешнікової працювала творча група, зокрема, скульптор Вячеслав Федорченко (виконавець скульптур «Воїна-захисника» та «Воїна з мечем»), ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік (виконавці скульптури «Древо Життя»), Олексій Альбін (виконавець інформаційних стел) та компанія «Гарант», яка в цілому відповідала за будівельні роботи.

Усі вони, а також будівельна фірма «Надія», отримали нагороди від міського голови та від Православної Церква України.

Перед учасниками зібрання виступила донька загиблого героя Дар’я Ложешнікова, її мати Олена Ложешнікова, представники влади, учасники АТО.

Після освячення меморіального комплексу та символічної переклички, де прозвучали імена загиблих у російсько-українській війні черкасців, учасники зібрання поклали квіти на знак пошани до загиблих воїнів.

 

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького