20 березня перестало битися серце Дмитра Миколайовича Харченка, завідувача кафедри психології, доктора психологічних наук, професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Багато років він успішно торував науково-педагогічний шлях, присвятивши цій справі розум і серце.

Дмитро Миколайович був співавтором ряду патентів та авторських свідоцтв на винаходи, дійсним членом Всеукраїнської психодіагностичної асоціації, відповідальним виконавцем наукової теми «Біологічні та соціально-психологічні чинники розладів поведінки та психіки студентської молоді».

Викладач мав понад 30 років науково-педагогічного стажу, займався науковою діяльністю за обраним фахом, брав участь у понад 80 конференціях та наукових семінарах, був автором близько 150 наукових праць з анатомії і фізіології, психосоматики, психодіагностики, психофізіології, медичної психології, частина яких входить до міжнародних науково-метричних баз Scopus, Web of Science та Google Scholar.

Автор монографії, навчально-методичних посібників.

Дмитро Миколайович був головою та членом акредитаційних комісій, у тому числі в Національному університеті «Києво-Могилянська академія»; членом підкомісії Науково-методичних комісій сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України, брав активну участь у розробці держстандартів спеціальності «Медична психологія». Був членом експертної комісії ДАК МОН, членом постійної спеціалізованої вченої ради при Харківській медичній академії з захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю «Медична психологія», членом постійної спеціалізованої вченої ради Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (захист дисертацій за спеціальністю «Фізіологія людини і тварин»). Був головою експертної комісії для проведення професійного психологічного відбору до спецпідрозділів поліції в м. Черкаси, психологічної експертизи відповідно до запиту департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Під керівництвом Дмитра Харченка успішно захищені кандидатські дисертації зі спеціальностей «Соціальна психологія», «Медична психологія».

Науковець постійно брав участь в опонуванні кандидатських та докторських дисертацій.

Колеги й студенти запам’ятають Дмитра Харченка як відповідального й авторитетного керівника, талановитого науковця.

Університетська громада сумує з приводу непоправної втрати й висловлює співчуття рідним та близьким.

Світла пам'ять про Дмитра Миколайовича житиме в серцях всіх, хто його знав...

Ректорат, вчена рада, психологічний факультет, профком Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького