30 листопада 2023 року внаслідок поранень, отриманих під час бойових дій у Куп’янському районі на Харківщині, пішов із життя студент ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Денис Жмаков.

Народився Денис 1997 року в м. Черкаси. Навчався до 9 класу в Шполянській школі-інтернаті, потім вступив до Смілянського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, де здобув фах маляра, штукатура, плиточника. Денис був відмінником навчання як у школі, так і в училищі.

Мав чимало хобі — любив собак, захоплювався картингом, ІТ-технологіями та фотографією.

Денис Олександрович на військовій службі був із листопада 2021 року — спочатку здобув спеціальність кінолога, а з часом — снайпера. Служив сержантом у Державній прикордонній службі України.

Попри активну участь у війні проти росії, мріяв про мирне майбутнє. Одружився, в їхній сім’ї народилася дитина. У мирному житті планував відкрити свою агрофірму, тому в 2023 році вступив до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на заочну форму навчання за спеціальністю «Агрономія». Проте здійснитися планам не судилося. Наприкінці листопада, виконуючи бойове завдання в Куп’янському районі на Харківщині, отримав важке поранення. Був доставлений побратимами до госпіталю, однак поранення було надто серйозним, тому лікарі не змогли зберегти його життя.

Поховали Героя у с. Байбузи Черкаського району, де він проживав до початку війни.

Не дочекалися з війни чоловіка і тата дружина і двоє маленьких діточок.

Колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького висловлює щирі співчуття родині загиблого та його близьким. Світла пам’ять про Дениса збережеться в наших серцях.