Делегація Ротарі клубу «Штейнфурт», Д1870, Вестфалія побувала на спеціальному тренінгу із тактичної медицини, організованому на базі ННЦ «Медичний інститут» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Клаус Мучов, Голова Команди Фундації Підтримки України Д1870, Аксель Рол, журналіст, і Уво Міхаель Гьольшер, Керівник Гуманітарної медичної групи підтримки Ротарі Німеччини, які були в складі делегації, мали змогу спостерігати, як використовувалося під час заняття для курсантів та студентів-медиків симуляційне обладнання, передане раніше університету німецькими меценатами. Тренінг проводив викладач кафедри фундаментальної медицини, кандидат медичних наук Олег Налісний.
Координатором і перекладачем виступила Ольга Палійчук, Голова Комітету з міжнародної діяльності (Обраний Голова Громалянської спілки «Ротарі інтернешнл Дистрикт 2232»), Голова Фундації Ротарі клубу Черкаси, професорка кафедри фундаментальної медицини.
Вже тривалий час німецька спільнота Ротарі співпрацює з університетом у галузі освіти, зокрема через діяльність клубів-побратимів: Ротарі клубу Черкаси (Д2232, Україна) та Ротарі клубу Штейнфурт (Д1870, Вестфалія, Німеччина).
Тренажер, який демонстрували іноземним гостям, є сучасним навчальним обладнанням, яке дозволяє моделювати різні клінічні сценарії, зокрема відпрацьовувати тактичні навички при різних кровотечах, травмах та виконання серцево-легеневої реанімації. Це дає змогу студентам-лікарям і курсантам відточувати навички надання невідкладної допомоги в умовах, максимально наближених до реальних.
Під час тренінгу делегація не лише спостерігала за роботою викладачів і студентів, але й отримала можливість особисто випробувати обладнання. Особливу увагу було приділено первинному огляду потерпілого, навчанню тактичних дій у польових умовах, що є надзвичайно актуальним у контексті сучасних викликів.
— Щиро вдячна Ротарі клубу Штейнфурт та в загальному Дистрикту 1870 за їхню небайдужість до ситуації в Україні. Їхній внесок в розвиток освіти є лише частиною масштабної підтримки, яка також охоплює заклади охорони здоров’я, службу надзвичайних ситуацій та військових. Загалом, така співпраця у сфері матеріально-технічного забезпечення є важливим кроком у підготовці висококваліфікованих фахівців як для цивільного життя, так і для умов воєнного стану, — зазначила Аліна Сарапин, студентка 3 курсу і членкиня Ротаракт клубу Черкаси.
Німецькі гості відзначили високий рівень організації тренінгу та зацікавленість студентів. Вони також заявили про готовність і надалі підтримувати ініціативи університету, спрямовані на вдосконалення практичних навичок найпотрібніших в наш час спеціальностей.
Такий захід є ще одним прикладом ефективної міжнародної співпраці, яка сприяє розвитку сучасної освіти та медицини.
https://cdu.edu.ua/news/suchasnyi-trenazher-symuliator-dopomahaie-studentam-medykam-opanovuvaty-osnovy-taktychnoi-medytsyny.html#sigProId7e43a06d1d
ННЦ «Медичний інститут»