Викладачі та студенти ННІ міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 17 лютого взяли участь в тренінгу з публічної дипломатії.
Цей захід у межах співпраці організували партнери ДП ГДІП та Ірина Іващук, почесна консулка Республіки Сенегал в Україні. Запрошеним спікером був засновник і керівник першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру» при Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського, Народний артист України (2015 р.), перший українець, якому присвоєно високе міжнародне звання «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру» (2016) Герман Мироненко.
У ході спілкування молодь цікавилася реальними проєктами, за допомогою яких Маестро знайомить світ з українською музичною спадщиною, відстоює національну культуру в гібридній війні з росією.
Герман Георгійович розповів, що гастролює у Франції, Італії, Бельгії, Чехії, Норвегії, Китаї, на Кіпрі й в багатьох інших куточках планети, де все частіше звучить музика Лисенка, Станковича, Скорика та інших українських класиків, оскільки диригент вважає за потрібне популяризувати українську музику у світі. Серед міжнародних проєктів у 2020 році Герман Макаренко об’єднав «Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру» з десяти країн світу у глобальній ініціативі «Мистецтво проти пандемії». У 2021 році він ініціював та провів мистецький проєкт «Музична подяка лікарям (Заради життя)», підтриманий ВООЗ і ЮНЕСКО як вияв міжнародної солідарності з медиками всього світу у боротьбі з пандемією. Він активно співпрацює з «Артистами ЮНЕСКО» в межах місії Global Harmony Art.
Маестро прихильник соціально значущих ініціатив. Як диригент, бере участь у благодійних віденських балах у багатьох країнах, організовує інтерактивні концерти для дітей до Дня Святого Миколая, разом з музикантами його можна бачити у соціальних центрах, лікарнях, шпиталях і навіть в арт-проєктах у метро.
Під час зустрічі, професорка Наталка Земзюліна наголосила, що в Черкаському національному університеті реалізується міжнародний дослідницький проєкт Жана Моне «Виклики та можливості дипломатії ЄС щодо культурної спадщини в Україні» / Challenges and opportunities of EU heritage diplomacy in Ukraine», 101127459 – HER-UKR — ERASMUS-2023 (30 листопада 2023 — 30 листопада 2026), який об’єднує 15 міжнародних закладів вищої освіти. В рамках виконання цього проєкту, уклали попередні домовленості про співпрацю ЧНУ ім. Б. Хмельницького та Кафедрою ЮНЕСКО з висвітлення перед європейськими партнерами напрацювань у сфері музичної спадщини українського народу. Окрім того Маестро зголосився на розлоге інтерв’ю для студентів університету про історію української музичної традиції в Україні.
Такі зустрічі надихають і підтверджують, що український культурний спадок — неоціненний для світової цивілізації.
https://cdu.edu.ua/news/studenty-ta-vykladachi-chnu-vzialy-uchast-u-treninhu-z-publichnoi-dyplomatii-za-uchasti-hermana-makarenka.html#sigProId939265f42d
ННІ міжнародних відносин, історії і філософії