У селі Легедзине Звенигородського району Черкаської області проводяться археологічні розкопки пам’яток трипільської культури.

До розкопок долучилися представники навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії: 11 майбутніх археологів й учитель історії.

Вони прибули на одне із найбільших поселень людей четвертого тисячоліття до нашої ери. Розкопки проводяться Трипільською експедицією Інституту археології НАН України під керівництвом О. Г. Корвіна-Піотровського.

Студенти займаються різними видами археологічних робіт: археологічною розвідкою, розчищенням площин для подальших археологічних робіт (т. з. «берма»), бровкою, вирівнюванням площин відносно інших, розчищенням ділянок, у яких зберігається археологічний матеріал, розміткою археологічного об'єкту.

Результатом археологічних робіт студентів стало знаходження залишок споруд, крем’яних та кам’яних знарядь праці, а саме: зернотерки, скребла, ножів, свердла, предметів господарсько-побутового життя, зокрема, кістяної мотики, орнаментованих глечиків з лінійними узорами та неорнаментованих.

Робота в експедиції стала фаховим випробуванням для студентів. Вони на практиці опановують свою професію під керівництвом досвідчених наукових співробітників Інституту археології НАН України, знайомляться з усіма видами археологічних робіт.

Студенти ННІ міжнародних відносин, історії і філософії — Даніїл Сімейко, Василь Лук‘яниця, Олег Качан, Ірина Нерух