Студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького побували на виставці художньої родини Сірих у  Черкаському обласному художньому музеї.

Виставковий сезон 2022 надихає новими проєктами. На виставці представлено три покоління талановитих черкаських художників: Валентин Сірий, діти Максим Сірий та Оксана Сіра, онук Роман. Як зазначав український мистецтвознавець Олексій Роготченко: «Художня родина у вселенському розумінні — субстанція космічна» .

Студенти відвідують такі проєкти не лише заради естетичного споглядання. Різнопланові роботи, які було створено в різних історичних умовах, тим не менш, розкриваються як спільне полотно з наскрізними образами-архетипами. Це спонукає звернутися до історичних аспектів візуального мислення, пошуку відповідей на питання, як воно формується в різних поколіннях, як в творчості художньої родини проявляються спільні мотиви та резонанс образів.

Виставку було відкрито 24 серпня, в день Незалежності України, адже цей проєкт презентує найактуальніше: нашу історію в динаміці руху, зі збереженням тих живих образів, які ми називаємо генним кодом української нації.

Завітайте в Черкаський обласний художній музей, долучайтесь до роздумів про українське образотворення, розкривайте для себе красу екзистенційних світів родини Сірих!

Доцентка кафедри філософії та релігієзнавства Оксана Пушонкова