У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся студентський онлайн-захід «Візуальна мова політичної карикатури в контексті сучасної інформаційної війни».

Тему ініціювали студенти у межах вивчення філософсько-культурологічних дисциплін. Захід, метою якого було формування критичного мислення у сфері аналітики сучасного інформаційного простору, об'єднав студентів різних інститутів і спеціальностей. Під час зустрічі розглянули особливості інформаційної війни у XXI столітті, механізми штучного створення міфів, які підживлюють Z-ідеологію. Візуальна мова політичної карикатури спрямована на викриття фейків, інтересів та глибинних мотивацій політиків, зокрема політиків-злочинців, бачення структури воєнно-політичної ситуації в цілому.

Розкривали сутність візуальних образів культу війни в Росії, несподівано — ідеологічне підґрунтя радянського «Червоного перцю». Порівнювали виражальні засоби політичної карикатури 2014-го та 2022-го років, досліджували, як трансформується образ путінської Росії в очах світової спільноти.Ознайомились із сучасними виставками карикатур, як творчими платформами для висвітлення політичних подій представниками різних країн. Звернули особливу увагу на український мистецький фронт, художників, які через «гострі» образи розповідають правду про війну (Олексій Кустовський, Юрій Журавель, Володимир Казаневський, Євгенія Олійник, Олександр Нікитюк, Юрій Нерослик та ін.)

Дослідили візуальні засоби постфольклору мемів, демотиваторів, фотожаб, продукції TikTok у висвітленні подій війни в Україні.
Велика подяка усім учасникам за активність і небайдужість, за професійну аналітичну роботу — Волковій Еліні, Іщенко Катерині, Лисенко Юлії, Кирилюк Аліні, Гетьман Наталії, Канюзі Аліні, Зелюк Христині, Коваленко Анастасії, Шевченко Катерині. За авторські розробки з теми — Романенко Еліні, Тарасенко Уляні, Штепа Валерії, Угреніновій Уляні, Вороні Анні, Волосюк Вікторії, Шевченко Анастасії, Білику Сергію.

Оксана Пушонкова,  доцентка кафедри філософії та релігієзнавства, кураторка заходу