Студенти-археологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проходять польову практику на території Трахтемирова.

— На території Трахтемирівського заповідника відклалися культурні шари багатьох поколінь наших пращурів. Велику цікавість викликають пам’ятки, пов’язані з одним із найбільших в Європі скіфських городищ. Та ще більшу цінність мають чисельні артефакти, пов’язані з історією козацтва. Адже саме в Трахтемирові містився перший осередок козацтва. Тут зберігалися клейноди, даровані польським королем Стефаном-Баторієм, були розташовані козацька казна та артилерія. Ще через сотню років на цьому місці містився козацький шпиталь, який надавав допомогу пораненим та немічним. Археологічна експедиція навчально-наукового інституту історії і філософії  на території Трахтемирова є частиною великого проекту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, у межах якого заплановано ряд науково-просвітницьких заходів, — зазначає професор ННІ історії і філософії Анатолій Морозов.

Також за словами Анатолія Георгійовича, університет цього року спільно з Інститутом археології Національної академії наук започаткував Міжнародну літню археологічну школу. Нині її учасники вже зробили цікаві відкриття.

ННІ історії і філософії

ФОТО: Центр вивчення пам'яток археології  ЧНУ ім. Б.Хмельницького, www.studway.com.uastudway.com.ua